Další významný milník ve své historii mají před sebou futsalisté FC Démoni Česká Lípa. V pátek večer od 20 hodin v rámci prvního semifinálového utkání play off 2. ligy přivítají v nové sportovní hale mužstvo Salamandr UFA Hr. Králové, čtvrtý nejlepší celek základní části.

Démoni, coby nováček soutěže, obsadili fantastické první místo a chtějí to potvrdit i v nadcházejícím domácím duelu s Hradcem Králové. „Jsme vítězně naladění a pevně věříme, že naši skvělí fanoušci nás poženou za výhrou,“ přeje si prezident Jiří Šubrt.

Semifinále se hraje na dva vyhrané zápasy, odveta je na programu 3. dubna na východě Čech. Vítěz z této dvojice se poté utká ve finále s lepším z duelu Dalmach Turnov versus Olympik Mělník.

„Přiznám se, že jsem si za soupeře v semifinále přál raději Dalmach Turnov, protože Hradec je klasické, ryze futsalové mužstvo s řadou zkušených a velmi dobrých hráčů. Ale i my máme kvalitní kádr, se kterým můžeme do finále postoupit,“ zdůrazňuje prezident Jiří Šubrt.

Hosté nebudou kompletní

Jaroslav Štěrba, sportovní manažer A-mužstva Salamandr UFA Hradec Králové včera Českolipskému deníku sdělil, že se tým případnému postupu do první ligy nebrání.

„Hráči tvrdí, že pro to udělají všechno, jenže znáte to: v dnešní době jsou hlavní otázkou finance klubu. Já osobně jsem toho názoru, že do první ligy má rovnou postupovat ten tým, který vyhraje základní část. Takováto nadstavba v období, kdy už se hrají velké fotbaly, je podle mého názoru docela zbytečná,“ uvedl manažer Štěrba.

Na dotaz, zda mužstvo přijede do České Lípy v kompletní sestavě, odvětil poněkud nečekaně záporně: „Rozhodně ne. Chybět nám budou minimálně čtyři hráči, kteří jsou zranění, včetně Romana Jelínka, jenž dostal disciplinární trest. A to je pro nás velké oslabení.“

Domácí hráči se na baráž těší

Zato Démoni by měli nastoupit v plné síle, se kterou během letošního soutěžního ročníku zaskočili takřka všechny druholigové soupeře.

„Rozhodně žádný tlak na hráče z případného neúspěchu nevyvíjíme. Kluci se na barážová utkání těší a dobře vědí, že stejně tak, jako po celou tuto veleúspěšnou sezonu po nich chceme především to, aby se futsalem bavili. A my i diváci s nimi,“ doplnil Jiří Šubrt s tím, že za největšího favorita v play off pasuje Olympik Mělník.