Ani jeden bod nezískali českolipští zástupci v dalším kole 2. ligy futsalu. Celek F.A. Zole nestačil na hosty z klubu FK Boca Chotěboř, kterému před domácími fanoušky podlehl 4:8 a klesl na šesté místo průběžné tabulky.

Nedařilo se ani dosud neporaženým Démonům. Ti nastoupili v Krásném Březně na palubovce mužstva COMBIX Ústí nad Labem, odkud odjeli poraženi poměrem 5:6, což pro ně byla vůbec první tříbodová ztráta v sezoně.

COMBIX Ústí nad Labem - Démoni Česká Lípa 6:5 (3:2)

Domácí trenér Milan Novák viděl zápas následovně: „Rozhodla naše bojovnost, trpělivost a od hráčů kolektivní nasazení. Výborně zachytal gólman, který nás hodně podržel," uvedl trenér Ústí. „S výsledkem jsem s ohledem na průběh hry velice spokojený. Cením si vítězství proti týmu, který do té doby ještě neprohrál."

Českolipský kouč Karel Kruliš měl jasno „Vyhořeli jsme v produktivitě. Své šance jsme prohospodařili, ze čtyř desetimetrových pokutových kopů proměnili pouze jeden, což je málo, naopak soupeř z minima šancí vytěžil maximum. Jistě, porážka jednou přijít musela, ale v pátek v Ústí to podle mého názoru na prohru nebylo," sdělil lodivod Kruliš, jehož mužstvo kleslo na třetí příčku.

„Je to velká škoda, že jsme nebodovali, zvláště když prohrál i vedoucí Olympik Mělník, protože jinak bychom se na něj dotáhli," neskrýval zklamání prezident klubu Jiří Šubrt. Ten už se stejně jako trenér Kruliš a všichni hráči FC Démoni připravují na předposlední mistrovský zápas letošního kalendářního roku. V sobotu 7. prosince od 20.30 se totiž střetnou se svým městským rivalem F.A. Zole.

Branky a nahrávky: 5. Friedl, 17. Krok, 19. Martínek, 25. Černohorský, 31. Krok, 40. Betyár - 5. Haviar (Soukup), 19. Soukup (Bejda), 34. Haviar (Soukup), 35. Bejda (Haviar), 40. Kaňkovský.

COMBIX Ústí: Bakiu (Vobecký) - T. Friedl, Betyár, Černohorský, Hajas - Demčenko, Krok - Vošahlík, Martínek - od 30. Paseka.

FC Démoni Česká Lípa: Michálek (Plochý) - Kaňkovský, Bejda, Paleček, Heřmánek - Soukup, Haviar - Šindelář, Kulha. Trenér: Karel Kruliš.

F.A. Zole Česká Lípa - Chotěboř 4:8 (2:4)

F.A. Zole Česká Lípa - Chotěboř 4:8 (2:4). Čapek (Chotěboř - v modrém) se snaží zablokovat střelu Kočího.V utkání 10. kola 2. ligy (Západ) přivítali českolipští futsalisté F.A.Zole mužstvo FK Boca Chotěboř. Ačkoli s tímto soupeřem mají dlouhodobě pozitivní bilanci, nevalná forma domácích z posledních zápasů naznačovala, že je nečeká snadný úkol.Kromě dlouhodobě zraněného Havláska navíc nenastoupil ani kapitán Vojtěch Brož.

Oba soupeři měli před zápasem patnáct bodů, a tak se čekal vyrovnaný průběh. V první čtvrtině utkání tento předpoklad platil takřka beze zbytku. Chotěboř šla ve 4. minutě do vedení po brance Doležala, avšak žádné mužstvo nezískalo výraznější převahu. V 8. minutě Běloušek zvýšil na 2:0 pro Chotěboř, ale těsně nato snížil Válek po přihrávce Kočího a o dvě minuty později znovu Válek vyrovnal po obrovské chybě brankáře hostí na 2:2.

Válek sám na všechno nestačil

Ve 13. a 18. minutě však Chotěboř zásluhou Doležala a Čapka přidala další dva góly, na které domácí nedokázali odpovědět.

F.A. Zole Česká Lípa - Chotěboř 4:8 (2:4). Domácí Burian v souboji s Doleželem.Po přestávce Českolipští pokračovali v poněkud matném výkonu, což hostům umožňovalo hlídat si svůj náskok a vyrážet do protiútoků. Jeden z nich zakončil ve 23. minutě znovu Běloušek 2:5. Čtyři minuty nato sice domácí Válek uzavřel hattrick, jenže tím Fazole prakticky skončily, neboť se nedokázaly trvale usadit na útočné polovině.

Chotěboř po pěkných kombinacích zvyšovala náskok a od 33. do 36. minuty zaznamenala tři branky, když se postupně strefili Čáp, Novotný a Čapek. Brankář Chadraba za děravou obranou zpravidla již moc nezmohl. Příznačné je, že snížení na konečných 4:8 obstaral dvě minuty před koncem hráč Chotěboře Novotný, který si dal vlastní gól.

Čeká je náročná zkouška s Démony

Hráči F.A.Zole se po vydařeném začátku sezony trochu zadrhli a momentálně jsou s patnácti body na šestém místě. „V posledních zápasech hodně inkasujeme a máme druhý nejhorší útok soutěže. V dalším kolem nás čeká náročná zkouška proti Démonům," vědí trenéři mužstva.

Tento duel se odehraje v sobotu 7. prosince od 20.30 hodin ve sportovní hale.

Branky za domácí: Válek 3, Novotný (vlastní) Doležal 2, Běloušek 2, Čapek 2, Novotný, Čáp.

Sestava F.A. Zole: Chadraba - Vodrážka, Šídlo (kapitán), Kočí, Burian, Brož Zdeněk, Válek, Bečvařík, Hanoušek, Mitáč, Půlpán.

Další výsledky druhé ligy:

GL Litoměřice - Olympik Mělník 3:2 (1:0)

Betis Kadaň - CF Litoměřice 6:7 (2:5)

Dalmach Turnov - TEXCOLOR Písek 7:3 (4:0)

Slavia Liberec - Arsenal Benešov 7:5 (4:3)

Druhá liga futsalu.

Radek Valenta, Michal Prokop