V případě vítězství si Českolipští již s předstihem definitivně zajistí účast ve vyřazovací části soutěže a zároveň se velmi výrazně přiblíží konečné elitní šestce pro play-off.

Florbalisté Pelhřimova ovšem v posledních zápasech ukazovali velmi zajímavou formu. Naposledy dokázali obrat o body Ostravu, kterou doma zdolali 7:5, a nesmírně cenný bod uhráli také na palubovce Královských Vinohrad, kde padli až po prodloužení. Stále tak drží reálnou naději na to, že se vyhnou marastu sestupových bojů.

Historická bilance vzájemných zápasů je nakloněna jednoznačně na stranu České Lípy. Od roku 2012, kdy Česká Lípa pronikla do první ligy po zvládnuté baráži, se oba soupeři utkali celkem devětkrát a Severočeši dokázali tohoto protivníka zdolat celkem sedmkrát. Svěřenci trenérky Lenky Bartošové ovšem nezvládli první vzájemné měření sil v této sezoně, když na Vysočině padli po výsledku 4:7. Tehdy to v devátém kole byla teprve druhá výhra Pelhřimovských v sezoně.

Pelhřimovský tým je bodově tažený dlouholetým extraligovým hráčem Liberce Martinem Blažkem. Sedmadvacetiletý útočník má v této sezoně na svém kontě celkem 37 kanadských bodů a s přehledem zůstává v čele klubového kanadského bodování. V posledním duelu proti Ostravě si připsal dvě branky, a významnou měrou tak pomohl k vítězství 7:5. Dobrou bilanci má i nejlepší střelec mužstva Václav Fučík, jenž dokázal skórovat v posledních šesti duelech.

Pojistí si 3. místo?

Českolipští naopak jsou „v laufu". Po předvánoční výhře nad Karlovými Vary ještě v tomto kalendářním roce neztratili ani bod. Vyhráli čtyřikrát v řadě, a pokud potvrdí roli favoritů i s Pelhřimovem, tak si pojistí aktuální třetí příčku v tabulce, která by znamenala v play-off zahájení čtvrtfinálové série na domácím hřišti. Lídrem kanadského bodování zůstává Jaromír Ekl s 50 kanadskými body, v první pětce je také Štěpán slaný (39).

Duel o důležité tři body do prvoligové tabulky začne v českolipské sportovní hale dnes večer od 19 hodin. Vstupné je zdarma.

Česká Lípa - Pelhřimov (srovnání obou mužstev). Zdroj: Deník

Radek Barkman