Tím si jeho hráči vysloužili možnost přivítat na vlastní palubovce extraligového účastníka a loňského superfinalistu TJ JM Chodov.

Do podobné role se elitní tým FBC dostane podruhé. Předloni vyzrál v posledním kole play off nad SSK Future a zajistil si postup do čtvrtfinálové skupiny a tím i možnost poměřit síly s Mladou Boleslaví, Tatranem či Vinohrady.

Letos se hraje o mnohem hratelnější skupinu, ve čtyřčlenném čtvrtfinále jsou již nasazeni pražští Bohemians, a také Mukařov, který trochu zázračně přešel přes extraligové Pardubice. Posledním duelem o postup do této skupiny je dvojice Vinohrady a Kr. Dvůr, tedy týmy, jež v loňském roce vystavily stopku Lípě nejen v lize, ale i poháru.

„Chodova se nebojíme, víme, že nezbývá nám nic jiného, než utkání poctivě odjezdit," neláme si hlavu hrající manažer Štěpán Slaný. Pro něho to bude po delší době opět přímá konfrontace s bývalými spoluhráči z národního mužstva, soupeři z extraligy.

„Ačkoliv máme kvůli mnoha zraněním velmi úzký kádr a k pohárovému utkání nastoupíme po jednodenní pauze, pokusíme se sehrát s Chodovem vyrovnanou partii, samozřejmě nebudeme se zlobit za překvapení v podobě postupu do čtvrtfinálové skupiny," netají se ambicemi trenér FBC Jan Stožický.

Nevýhodou pro Českou Lípu je zmíněná jednodenní pauza, v sobotu totiž hrál tým Brzdy CZ v jihomoravské metropoli, kde je na horké půdě přivítal letošní finalista první ligy, tým Hattricku Brno. Důležitý zápas českolipští florbalisté zvládli, brněnský Hattrick porazili 7:4 a zajistili si posun na první místo prvoligové tabulky.

Utkání s Chodovem začíná ve sportovní hale dnes ve 20 hodin, vstup je zdarma!