Do bojů nezasáhli jen muži, ale i dalších sedm družstev, jimiž se může klub od Ploučnice pochlubit.

Mužům se daří

Áčko mužského týmu jede! Nyní to odskákaly Svitavy, které Lípa deklasovala vysoko 10:3 a je stále bezpečně na prvním místě s tříbodovým náskokem před druhým Litvínovem.

Ve Svitavách šli do vedení sice domácí zásluhou Kolena, ale první a poslední vedení FbK nevydrželo dlouho, Šebera nahodil na Skácelíka a aktivní Marhan pohotově dorazil, 1:1. Dobrou práci v brankovišti pak zopakovali Studený a Bezouška, prvně jmenovaný ztečoval do sítě Novákův pokus a na konci třetiny ekvilibristicky a s notnou dávkou štěstí i Bezouška, 1:3.

I ve druhé třetině to byla opět Česká Lípa, která tahala za delší konec provazu, ve druhé minutě utekl Marhan, předložil Jeřábkovi a ten do protipohybu Skácelíka zvyšoval již na 1:4. Naději na zvrat vykřesal ještě Hnát, jenž do šibenice snížil na 2:4, jenže utkání definitivně zlomil Slaný svým slalomem od vlastní branky a přesnou střelou k tyči 2:5. Na konci třetiny se prosadil ještě Novák (2:6).

V poslední části se začal hrát poměrně bezstarostný florbal, pohodu českolipského týmu umocnil i zásah svitavského Šmerdy do vlastní branky. Svitavy měly v zápase možnost ukázat své umění i ve třech přesilových hrách, v ani jedné však nepotvrdily druhou nejlepší ligovou úspěšnost, zato Česká Lípa se dostala do početní výhody dvakrát na konci utkání a obě skončily gólem.

V té první za opakované přestupky se prosadil Motejzík 2:8. Kosmetickou úpravu domácího stavu zajistil Nejedlý na 3:8, jenže poslední slovo měla Česká Lípa. Nejprve Jirsa nabil zadovkou Vnukovi, který přesnou střelou k tyči nedal Skácelíkovi žádnou šanci. Na konci utkání ještě hosté z Lípy ukázali svůj přesilovkový zámek podruhé a desítku trefil nechytatelnou střelou Tichý.

Česká Lípa si tak drží jako jediný tým ligovou neporazitelnost. Tuto sobotu od 19.00 přivítá doma ve šlágru ligy ambiciózní Znojmo!

Ženy zabojovaly

Na druhém letošním turnaji v Praze holky braly poprvé body, v prvním utkání porazily Bivoj Litvínov 2:1 (branky Motejzíková a Gabrielová), v tom druhém už nestačily na „hvězdný" výběr Herbadentu, který je roznesl vysoko 10:1. K vidění bylo rozličné pojetí florbalu, tedy to českolipské, kdy holky bojují o každý metr hřiště s vědomím, že favority zápasu rozhodně nejsou, a to pražské, kdy diskutují o každém zákroku s vědomím, že některé hráčky Herbadentu budou hvězdami až do důchodu…

Stateční veteráni

Nejstarší zástupci FBC nenavázali na první historickou výhru proti Trutnovu a prohráli vysoko s Lovosicemi (3:11) a poté i Dobřany (1:5). Na obranu veteránů se musí dodat fakt, že k zápasům odjeli se sedmi statečnými, zbytek se věnoval naší mládeži či léčí zranění (v pokročilém věku se hojí pomaleji).

Dorost nezklamal

Dorostence čekal druhý turnaj, tentokrát brali čtyři body, zajímavý byl hlavně první zápas, kdy Radek Matějíček nejprve snižoval pět vteřin před koncem na 5:4 a poté Honza Nguyen připravil dvě sekundy před závěrečnou sirénou zástavu srdce libereckému trenérovi Kluchovi. Hold florbal se hraje až do konce. Ve druhém utkání si bez problémů poradili s posledním Mostem 11:2.

Starší žáci na 100 %

Starší žáci byli na druhém turnaji stoprocentní. Porazili jak Podbořany (8:5), tak Kadaň (7:2) a se ztrátou tří bodů drží třetí místo před favority z Ústí a Liberce. Do republiky však zbývá ještě hodně zápasů a nový tým České Lípy se teprve sehrává.

Dorostenky bez bodu

Domácí turnaj dorostenkám body nepřinesl. Nestačily jak na Most (2:5), tak ani na Turnov (6:3), pozitivní však je, že se všemi týmy dokáží hrát vyrovnaně, dá se tak předpokládat, že na první body se nebude čekat dlouho?

Nejmladší si zastříleli

Mladší žáci měli svůj první domácí turnaj, ten ovládl tým FBC, který poznal porážku jen v klubovém derby s Partyzány (3:4), ve zbývajících zápasech porazili Děčín 5:2 a Teplice 3:0, Partyzáni prohráli s Děčínem vysoko 1:9 a s Teplicemi 1:3.

Turnaj elévů v Turnově přivítal oba českolipské týmy. FBC sice nejprve podlehl Liberci s názvem Black 1:7, pak si pochutnal na druhém libereckém soupeři s označením White poměrem 12:3, Turnovu (5:4) a v posledním utkání i na ústeckých Kosatkách (12:2), a bral tak druhé místo.

Českolipští Partyzáni porazili nejprve liberecký Větrník 8:3, poté přišla hodně divoká remíza s Lomnicí 10:10!, těsná prohra s Libercem Blue 8:9 a v posledním utkání i poslední prohra s ústeckými Rejnoky 5:7.