V předchozích dvou duelech totiž svěřenci trenérů Stožického a Pazdery nezískali ani bod, ovšem i nadále se drží na čele tabulky. Litvínov se však nachází v podobném rozpoložení, neboť i on minulé dva zápasy prohrál, ale získal alespoň dva body. Utkání FBC BRZDY CZ Česká Lípa SK Bivoj Litvínov je na programu již dnes, 5. prosince od 20 hodin.

Vizitka soupeře: SK Bivoj Litvínov

Litvínov má po jedenácti odehraných kolech na svém kontě 19 bodů, což ho aktuálně řadí na páté místo. Ovšem v poslední době se mu moc nedaří. Z posledních dvou střetnutí odešel vždy poražen, avšak nikoliv bez bodového zisku. Na Kladně prohrál 6:5 po nájezdech a doma podlehl brněnskému Hattricku 8:7 v prodloužení.

Přijďte do haly! Dokáže lídr florbalové první ligy od Ploučnice napravit svá dost nečekaná zakopnutí? V posledních dvou kolech totiž FBC padl s Rožnovem i pražským nováčkem Black Angels. Dosavadní českolipská neporazitelnost tak vzala za své. Reparát ale můžou muži FBC složit právě dnes večer od 20 hodin, kdy vyzvou litvínovské Bivoje. „Je to prestižní severočeské derby, do haly přijde hodně fanoušků, a nám nezbývá nic jiného, než tento zápas vyhrát. Těšíme se," řekl Deníku hrající manažer klubu Štěpán Slaný, který stejně jako všichni hráči A-mužstva a realizačního týmu České Lípy věří, že jejich fandové pomohou k tomu, aby se čert a Mikuláš dnes večer radovali z výhry domácích borců. (rav)

Obzvlášť na klání s Brnem nebudou Litvínovští vzpomínat v dobrém. Po první třetině totiž vedli vysoko 5:1, ale partii nakonec ztratili v nastaveném čase, kde o zisku jednoho bodu navíc pro Hattrick rozhodl Zdeněk Habr.

Tým zpod Krušných hor táhne nestárnoucí Daniel Hulič, který nastřádal 21 kanadských bodů za pět branek a šestnáct asistencí. V celkovém pořadí produktivity soutěže mu patří desátá pozice. V brankovišti se pravidelně střídají Martinové Kohout a Hruška, přičemž oba mají podobné statistiky, co se týče průměru inkasovaných gólů na zápas a procentuální úspěšnosti zákroků.

Vizitka domácího FBC BRZDY CZ

Českolipští florbalisté se nachází v menší krizi, protože již dvakrát po sobě vyšli bodově naprázdno. Nejprve přišli o neporazitelnost na domácí palubovce s Rožnovem, následně ale nestačili ani na nováčka BLACK ANGELS, jemuž v Čakovicích podlehli 9:8. Ovšem ani dvě porážky nesesadily dosavadního lídra tabulky z trůnu. Na prvním místě mají Severočeši stále slibný náskok, druhý Start98 momentálně ztrácí na Českou Lípu čtyři body.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva stále zůstává obránce Štěpán Slaný, který disponuje 23 body za deset branek a třináct přesných nahrávek. Ačkoliv v Praze dostal v brance přednost Ondřej Knol, zůstává lídrem brankářských statistik Ivan Ponomarev, který se pyšní nejnižším průměrem obdržených gólů na zápas (3,59) a největší úspěšností zákroků (87,50 procent).

Vzájemná utkání v této sezoně

Oba týmy mají v letošním ročníku za sebou jeden vzájemný zápas, na konci října se v Litvínově z vítězství radovali Českolipští, kteří vyhráli vysoko 10:4. Obdaruje mančaft kolem kapitána Lukáše Mlejnka svého soupeře podobnou mikulášskou nadílkou, nebo se Bivoji povede odveta?

Michal Šandor