FC Brandýsek - Démoni Č. Lípa 4:8 (1:5)

„Konečně se nám podařilo sehrát utkání, ve kterém se hráčům dařilo přehrát soupeře nejenom předvedenou hrou, ale i úspěšnou střelbou. Jsem tomu strašně rád a věřím, že klukům se vrátí potřebné sebevědomí a herní pohoda do dalších utkání a že si tu smůlu v předchozích utkáních vybrali,“ netají spokojenost trenér Miroslav Štainer.

V utkání, až na několik úvodních minut, kdy byla hra vyrovnaná, měli Démoni více ze hry a po třech pěkných gólech šli do vedení až na 3:0. Domácím se podařilo snížit na 3:1, jenže Českolipští odpověděli dvěma údery těsně před poločasem - 5:1. „To bylo asi rozhodující,“ poznamenal kouč Štainer. Do druhého poločasu šli hosté s jednoznačným úkolem: zápas si pohlídat a dovést ho do vítězného konce. Ano, tento úkol všichni hráči odpovědně plnili a navíc se podařilo po pěkném a rychlém přechodu do útoku přidat branku na (6:1)!

Domácí hráči se ale pokusili dát do utkání poslední nejen zbytky svých sil, což se jim vyplatilo a dvěma trefami snížili stav na 6:3. Od této chvíle se rozhodli dohrát zápas s hrou bez brankáře s hráčem v poli navíc a s pocitem, že máme na svém kontě již pátou načítanou chybu a snažili se to opravdu využít. Pět minut před koncem se jim podařilo vsítit čtvrtou branku a snížit stav (6:4).

„Přiznávám, že tyhle okamžiky byly pro mě hodně kruté, ale naštěstí ne pro kluky. Ti totiž neznervózněli a dvěma góly pojistili výhru. Moc si proto přeji, abychom se mohli hned v následujícím domácím zápase radovat z dalšího vítězství,“ doplnil s úsměvem M. Štainer.

Příležitost k tomu budou mít jeho svěřenci v sobotu 21. listopadu od 18 hodin ve sportovní hale TJ Jiskra Nový Bor, kde Démoni hostí celek Třebusic.

Sestava a branky: Michálek Marek - Dutka Jakub, Zdich Václav, Treutner Oto 1, Kaňkovský Kamil, Zelenka Michal 2, Půlpán Lukáš 3, Soukup Milan 1, Kaňkovský Karel 1.