Před posledním utkáním základní části 1. ligy florbalistů stojí mužské áčko FBC Česká Lípa. V sobotu odehraje duel s Bivojem Litvínov, což je zároveň i nepřímý souboj o konečnou druhou pozici v tabulce se Znojmem. To nastoupí na palubovce čtvrtého Pelhřimova.

Znojemští i třetí Česká Lípa mají shodně 43 bodů. Obě mužstva si s předstihem zaručila jistou účast pro nadstavbovou část v nejlepší čtveřici týmů.

Takže až potud je všechno jasné.

Ale pozor! Ve hře je ještě konečné umístění, které čtveřici týmů dává možnost výhodnějšího výběru svého soupeře pro play-off!

Vedoucí čtveřice si zvolí své soupeře

A ve florbale to není tak, jak bývá zvykem například v hokeji, tedy že se první mužstvo tabulky automaticky utká s osmým týmem v pořadí, druhý celek se sedmým atd.

„Florbalová pravidla jsou taková, že první tým si volí svého soupeře z pátém až osmého místa tabulky, až poté si svého soka z této čtyřky určí druhý nejlépe umístěný celek, pak ten třetí a na čtvrtého v pořadí zbude zbývající družstvo. Volba proběhne v neděli večer," vysvětlil Českolipskému deníku reprezentant ČR a manažer klubu od PloučniceŠtěpán Slaný, jenž připustil i tu variantu, že se Lípa může utkat s Litvínovem znovu za týden v nadcházejícím čtvrtfinále play-off.

SK Bivoj Litvínov se dlouho držel na druhé pozici, ale v posledních kolech klesl až na šesté místo a navíc ještě ani teď nemá jistou účast v nadstavbě. Přesto je to nepříjemný rival.

Hned po duelu s Litvínovem na ples

„My teď potřebujeme hlavně doléčit nemoci a zranění některých hráčů, ale samozřejmě chceme vyhrát, abychom šli do vyřazovací části se sebevědomím," doplňuje trenér českolipského A-mužstvaJiří Stožický. „S Litvínovem to bude taková generálka na čtvrtfinále."

K pohodě v českolipském týmu má přispět také tradiční florbalový ples, který se uskuteční v sobotu večer, tedy ihned po utkání s Litvínovem ve známém KD Arbes (pod nemocnicí).

Čtvrtfinále se hraje už za týden

A jak podle Štěpána Slaného dopadne nedělní společné vybírání soupeřů pro nadstavbovou část?

„Pardubice asi budou volit Vinohrady, a pak je otázka, koho by volilo Znojmo, protože s Litvínovem ztratilo ve dvou zápasech čtyři body a má to do města chemiků daleko. Takže celá tajenka se rozluští až v neděli večer."

Čtvrtfinále play-off první ligy startuje příští víkend, sobotní i nedělní zápasy FBC Brzdy CZ Česká Lípa začínají vždy v 17 hodin v nové sportovní hale.

KAM ZA SPORTEM

Sobota 23. února

FLORBAL

1. liga mužů: FBC BRZDY CZ Česká Lípa - SK Bivoj Litvínov (17.00, SH Č. Lípa)

STOLNÍ TENIS

3. liga mužů: TJ Jiskra N. Bor - TTC Kladno (15.00).

Neděle 24. února

FOTBAL

Zimní turnaj v Mimoni:Bělá pod Bezdězem B - Kamenice (11.00), Mimoň - Žídněves (13.00), Čistá - Stružnice (15.00), Žibřidice - Sloup (17.00).

FUTSAL

Okresní přebor: 10. turnaj sezony (od 9.00, SH N. Bor).

STOLNÍ TENIS

3. liga mužů: TJ Jiskra Nový Bor - KST Rakovník (10.00).