Trenér Štěpán Motejzík sice bude i nadále hájit barvy Mladé Boleslavi v extralize, ale svůj českolipský tým povede také. Deníku poskytl následující rozhovor.

Jak probíhá příprava českolipských florbalistů na další sezonu?
Od června probíhá fyzická příprava, nabírání objemů. Tým bude trénovat každý týden v několika fázích a převážně venku. Tréninky v hale budou pouze určitým doplněním.

Nebudou asi chybět ani letní turnaje…
Zlomovým momentem v přípravě bude, tak jako každý rok, turnaj Czech Open v Praze na přelomu července a srpna. Před turnajem je v plánu opět soustředění, které bude spojené pro všechny členy klubu od nejmladších po nejstarší. V srpnu pak bude probíhat už jen dolaďování formy na začátek soutěže. Účast na dalších turnajích je ještě otevřenou záležitostí.

Máte v plánu opět získat nějakou posilu?
O nějaké posily bychom se rádi pokusili, ale konkrétní jména zatím nemáme. Budeme nicméně rádi, když u nás budou nadále působit hráči s extraligovými zkušenostmi, jako jsou Kamil Gembec a loňské posily David Marhan a Petr Kopta. S posledně jmenovanými budeme o dalším působení v České Lípě ještě jednat.

A bude naopak někdo z týmu odcházet?
Je možné, že půjde sbírat extraligové zkušenosti Petr Procházka. Ale i tato záležitost je otevřená a budeme o ní ještě s Petrem mluvit.

Auto: Jindřich Lesage