Letošní již VII. ročník byl doslova nabitý florbalovými hvězdami, a tak jste zde mohli narazit na bezpočet extraligových hráčů, či dokonce bývalých nebo současných reprezentantů České republiky.

Do České Lípy si cestu našli hráči celku BILLY BOY Mladá Boleslav, mezi kterými nechyběli P. Novotný, J. Bouška, J. Ekl či J. Koráb. Za FBC Liberec přijeli L. Nesměrák, Z. Vážný, D. Uglanov, T. Tuhkanen a J. Král. Cestu vážili ovšem také Pražané, mezi nimiž se objevili např. P. Dóža z TJ MJ Pedro Perez Chodov nebo J. Natov, hájící barvy týmu Tatran Omlux Střešovice.

Na turnaji ovšem také nechyběli ani členové domácího FBC Spilka & Horák Česká Lípa, kteří vytvořili hned několik týmů.
Konrad cup každoročně pořádá Štěpán Slaný, který si na turnaji zahrál spolu se svými „Medvědy Severu“.
Současně se Štěpánem Slaným se v jednom týmu objevili také českolipskému publiku dobře známí Š. Motejzík či J. Stožický.

„Z počátku jsme chtěli udělat odpočinkový turnaj pro naše kamarády a zřejmě asi i díky kontaktům začali do Lípy jezdit docela zajímavé týmy. Ačkoliv se jedná o turnaj, který se nese v pohodové vánoční atmosféře, tak je to ideální možnost, kde se mohou českolipští hráči poměřit s těmi extraligovými a načerpat zajímavé zkušenosti,“ přibližuje ideu turnaje Š. Slaný.

Pokud absolvujete či se jenom přijdete podívat na turnaj, o kterém je řeč, zjistíte, že tím největším cílem je hlavně pohodová a přátelská atmosféra, kterou tvoří hráči, jejich známí, rodiny a přátelé. Takový cíl byl letos splněn na jedničku, navíc si florbalisté mohli užít atmosféru naplněné sportovní haly.

Pokud se však přeci jen ptáte, kdo se stal letošním vítězem, jedná se o celek Cabriolet Makers, který byl tvořen hráči prvoligových Vinohrad. Celek Cabriolet Makers si ve finále poradil s hráči z Mladé Boleslavi 2:0.

Autor: Daniel MAYER