Slávie Ústí n. L. – FBC Č. Lípa 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Úvodní zápas severočeského derby poznamenalo nepříjemné zranění Novotného, který se srazil se soupeřem. Možná i kvůli tomu se v první třetině hrál opatrný florbal. Na první branku se čekalo skoro až do přestávky, kdy skóre otevřel ranou z půlky ústecký Major. Českolipští ovšem rychle zareagovali a ještě před odchodem do šaten vyrovnali přesnou střelou Marhana.

Ve druhé třetině získával FBC Česká Lípa postupně převahu, kterou brzy zužitkoval svým prvním ligovým gólem Jirsa. Zanedlouho navíc poslal Lípu do dvougólového vedení backhandovým úderem Gembec. Ústí n. L. sice stihlo ještě do přestávky snížit na 1:2, ale poslední třetinu už znovu naplno ovládla Česká Lípa, která čtyřmi brankami zvýšila náskok na konečných 7:2.

Branky a asistence: Marhan (Kopta), Jirsa (Vnuk), Gembec (Poledno), Motejzík (Procházka), Procházka (Motejzík), Mlejnek (Marhan), Jeřábek (Jirsa).


FBC Č. Lípa – FBC DDM Kadaň 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Kadaň, která sestoupila z 1. ligy, vyrukovala na Českou Lípu s tvrdou hrou.Ta ji však k úspěchu nedovedla. Už ve třetí minutě prohrávala po tvrdé střele Kopty. Pak sice přišlo vyrovnání po nedorozumění Mlejnka s brankářem, ale po necelé minutě právě Mlejnek znovu poslal svůj tým do vedení.

Druhá třetina patřila Petru Procházkovi. Českolipský ostrostřelec, který letos zkouší extraligu v Mladé Boleslavi, hattrickem prakticky rozhodl o tom, kam poputují tři body – 5:1. V závěrečné třetině už Česká Lípa jen kontrolovala svůj náskok.

Branky a asistence: Kopta (Gembec), Mlejnek (Procházka), Procházka 3x (Mlejnek, Mlejnek, Motejzík), Marhan.

Sestava FBC Č. Lípa: Knapčík, Krčál - Gembec, Poledno, Mlejnek, Vnuk - Procházka, Motejzík, Kopta, Marhan, Rozman, Jirsa, Matějka, Veber, Novotný, Jeřábek.

Trenér Štěpán Motejzík hodnotil oba zápasy následujícím způsobem: „Hra týmu byla určitě lepší než na předchozím turnaji. Některé lajny jsou po dvou týdnech přece jenom už více sehrané. Přestože nám do zápasů zasáhly nějaké nepříjemnosti jako například zranění hráčů, tak bylo znát, že se zlepšujeme a že je naše hra kompaktnější. Trápili jsme se pouze v útočné fázi v první třetině proti Ústí nad Labem.“

Autor: Jindřich Lesage