Měla by to být už jen taková pohodová procházka rozkvetlou zahradou. Poslední utkání základní části 1. florbalové ligy odehraje aktuálně druhý celek soutěže, muži FBC Česká Lípa, proti Paskovu, jenž zaujímá beznadějně poslední příčku tabulky. Ten navíc od začátku letošního roku dokázal získat jediný bod, a tak už se chystá na boje o udržení (play down).

„Ano, Paskov teď s námi nemá o co hrát, a právě tohle je pro nás to nejhorší," varuje hrající manažer klubu Štěpán Slaný a vysvětluje: „Přijedou v klidu, budou si chtít zahrát florbal, zvednout si sebedůvěru. A může být zaděláno na problém…"

Jedno je jisté. Pokud Českolipští zítra svého rivala porazí, pak mají před nadcházejícím čtvrtfinále play off jistotu minimálně „stříbrného" umístění. Reálná šance je také na prvenství v základní části. To by ale nesměl současný lídr tabulky z Litvínova vyhrát na palubovce Rožnova pod Radhoštěm.

„Jestliže skončíme na prvním nebo druhém místě, pak víme, že se ve čtvrtfinále nepotkáme se Znojmem nebo dokonce s Královskými Vinohrady. A výhodou je rovněž domácí hřiště," vysvětluje důležitost závěrečného sobotního kola trenér Jiří Stožický, jehož mužstvo hrálo v úvodním duelu tohoto ročníku s Paskovem „jen" 4:3.

Sobotní zápas v České Lípě začíná v 16 hodin. Týden nato již půjde do tuhého, kdy zahajuje zmiňované čtvrtfinále.

Českolipský FBC má jistotu, že tuto sérii začne v domácím prostředí. Ale jakého soupeře (sobota v 17.30, neděle v 17.00) vyzve, o tom se rozhodne po závěrečných duelech základní části 1. ligy.