Radiáci - Ostřílení harcovníci 3:6

Hned na úvod čtvrtečního podvečera byl k vidění zajímavý zápas o čelo tabulky. I když je neregistrovaná liga normálně nabitá góly, hned po prvních pár okamžicích bylo všem zúčastněným jasné, že slovem přestřelka tento zápas zpětně hodnotit nikdo nebude. Oba týmy totiž bedlivě střežily svá zadní vrátka a i přes nesporné hráčské kvality na obou stranách, se ani jednomu ze soupeřů nedařilo dostat k zakončení z bezprostřední blízkosti, případně si vytvořit stabilnější tlak.

Radiáci byly tradičně silně namotivovaní, takže i střelecky byli v první půli aktivnější, ale pokusům z velké dálky se postavil výborný harcovnický gólman jako zeď, a tak poločasový výsledek zněl 1:2 v neprospěch Radiáků. Ve druhém poločase u tohoto týmu plály na lavičce velké emoce, což vedlo společně s gólovou potencí skvělého Mejzlíka na druhé straně k pohodovému vítězství Ostřílených harcovníků, kteří tak opět získali průběžné vedení v tabulce.

Fehrer Bohemia - Romania Ursus 3:14

Souboj dvou posledních týmů byl překvapivý už od samotného úvodu, neboť tým Ursus následkem špatných výsledků sáhnul k výraznému posílení své squadry a využil pravidla o počtu registrovaných hráčů, kteří mohou za tým nastoupit.

Na hřišti se krom tradičních opor představilo dozajista pro českolipského florbalového fandu dobře známé dorostenecké duo Hřebřina Pastor, které zvedlo kvalitu týmové hry minimálně o sto procent. Rumunští Medvědi od začátku kráčeli za svou druhou letošní výhrou, zmíněná dvojice registrovaných dorostenců se na tom podílela šesti vstřelenými góly. Pod pouhými třemi obdrženými góly na straně Ursusu se kromě skvělého brankáře Faltejska podepsala i schopnost Fehreru zahazovat i ty největší šance.

Otázkou také je, jaký podíl na snížené úspěšnosti v zakončení bylo zranění Jardy Koudely, který je jednoznačně nejproduktivnějším hráčem žlutočerného týmu. Snad se ještě v letošní sezóně do svého mančaftu vrátí, a naváže tak na pohledné výkony, které mu vynesly vítězství ve facebookové anketě o „Nejužitečnějšího hráče dosavadního průběhu soutěže!

Romania Ursus - Ostřílení harcovníci 10:7

Už z předchozího utkání jasně vyplývalo, že nepůjde o klasický zápas prvního s posledním, a že harcovníci rozhodně nemůžou počítat, že půjde pouze o formální získání dvou bodů a náskok v čele tabulky.

Z dua sniperů Hřebřina-Pastor se v tomto zápase prosadil pouze Hřebřina šesti góly, na druhé straně své kvality opět nezapřel „Mezlo" Mezlík, a krom tradičního gólového hattricku přidal i pro něj netypický asistenční hattrick, čímž se Hřebřinovi minimálně bodovým přínosem vyrovnal.

I zápas by se dal považovat za vyrovnaný, ale svoji úřadovnu si na hřišti nečekaně otevřelo úplně jiné duo složené z „lepších poloviček" Romania Ursus Dědková Slaná, které bylo účastno čtyř gólům, z nichž dva byly velice podobné a určitě by snesly podtitul: „Ukážu ti, jak špatně sis postavil zeď". V celkově pohledném zápase nakonec brali Rumunští Medvědi výhru 10:7 a utekli týmu Fehreru z chvostu tabulky.

Filip Knapčík