Na prvním turnaji se předvedlo hned několik posil – staronoví hráčí FBC CLNET Česká Lípa Papež, Otřísal, Gembec a Knapčík a také úplně noví hráči Poledno a Veber.
Hlavně od Knapčíka, Gembece a Poledna – hráčů zocelených florbalovou Fortuna Extraligou – se hodně očekává. Stejně jako minulou sezonu i tuto zahajoval českolipský florbalový A tým mužů zápasem proti FBC Vipers Most. A stejně jako minulý rok i tento začal prohrou.

FBC CLNET Česká Lípa – FBC Vipers Most 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Zápas začal poměrně opatrně. Česká Lípa chtěla hrát naučené schéma s trpělivou rozehrou, ale to jim mírně nabourávali hráči Mostu svým napadáním. To se jim vyplatilo na začátku páté minuty první třetiny, kdy tvrdou střelou na bližší tyč překvapil novou posilu v brance České Lípy Knapčíka mostecký ostrostřelec Libecajt – 0:1.
Po čtyřech minutách se opět radovali mostečtí florbalisté, když po skrumáži před Knapčikovou brankou přestala nepochopitelně hrát celá obrana a brankář Knapčík se nejspíš vydal argumentovat k rozhodčímu a zanechal svoji svatyni zcela odkrytou. Skórující Rubáš možná snadnější gól ve své kariéře nevstřelil – 0:2. Česká Lípa od té chvíle přidala a odměnou jí byl ve 14. minutě premiérový Vaněčkův gól po Obstově přihrávce.
Po změně stran pokračovala Lípa v náporu. Vyloučení mosteckého Jelínka potrestal Jedlička střelou z volného úderu. To končila teprve 17. minuta a hned v 18. se prosadil opět Jedlička po Vaněčkově přiťuknutí a strhl vedení na českolipskou stranu. Most ovšem srovnal krok ve 27. minutě, když se po dvojím sklepnutí ze vzduchu šťastně trefil Hertl.
Hra se od té chvíle výrazně přitvrdila, k čemuž výrazně dopomáhali oba sudí. Neúnosnou frekvenci faulů jako první „odnesli“ českolipští a chvíli po sobě odešli pykat Gembec a Jedlička. Pár vteřin po nich je následoval i jeden z hráčů Vipers a tak se hrálo 4 na 3. Bránící trojici však rychlé přesouvání hry sebralo síly a přesilovku využil Djuranović.
Ve třetím dějství se kromě jednoho vyloučení neudálo nic převratného. Česká Lípa se zoufale snažila získat vedení na svoji stranu, ale nepovedlo se jí to. Šance Jeřábka a nastřelená břevna Papeže a Mlejnka tak zůstaly pouhou labutí písní.
Branky a asistence České Lípy: 17. a 18. Jedlička (Poledno, Vaněček), 14. Vaněček (Obst)

Druhý zápas dne proti TBC 68 Ústí nad Labem předcházely mírné obavy, protože ústečtí nadělili rezervě Liberce ve svém prvním zápase 13 gólů.

FBC CLNET Česká Lípa – FBC TBC 68 Ústí nad Labem 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Obavy nedošly svému naplnění a možná očekávaná útočná smršť v podání Ústí se nekonala. Trochu překvapivě hrálo Ústí docela pasivně a nechávalo otěže zápasu v českolipských rukou. Těžkopádná rozehrávka ovšem nepřinášela prakticky žádné gólové šance. Za zmínku stojí snad jenom Papežův bekhend, který ovšem trefil pouze ústeckého gólmana. A tak ústečtí trestali. Nejprve využil Gembecovo zaváhání na polovině hřiště Koník a v samostatném úniku nedal Knapčíkovi šanci – 0:1. Druhý gól padl nedlouho po prvním z hole Ludvíka a uzavřel účet první třetiny.
Hned na začátku té druhé se naskytla příležitost ke vstřelení gólu České Lípě. Po osmnácti vteřinách byl vyloučen jeden z hráčů TBC 68 a v přesilovce dvakrát pěkně z poloviny hřiště vystřelil Poledno ovšem ani jeden z těchto pokusů se neujal. V jedenácté minutě druhé třetiny znamenalo nedůsledné bránění další branku v českolipské síti. Z levé strany se prosadil ústecký Kašpar.
Za stavu 0:3 už neměla Česká Lípa co ztratit, a tak se pustila do napadání. Velmi úspěšní v této činnosti byli zejména Vaněček s Veberem, ale i přes několik dobře vybojovaných míčů nevedla jejich snaha k zakončení.
Poslední gól zápasu vstřelil opět Koník. Konečné skóre 0:4 v neprospěch České Lípy ale tak úplně nevypovídá o předvedené hře a je možná trochu kruté.
Sestava České Lípy: Knapčík, Fírer – Gembec, Jedlička, Poledno, Špringl, Tůna – Mlejnek, Jeřábek, Veber, Rozman, Papež, Otřísa.