Nejen stoprocentní bodová úspěšnost a posun do středu tabulky II. ligy mužů, ale především zlepšený výkon oproti zahajovacímu turnaji florbalové sezony – tak se dá ve zkratce popsat vystoupení mužského áčka na turnaji v Jablonci nad Nisou.

FBC CL-NET Č. Lípa A - Campus Jablonec 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Česká Lípa nastoupila proti domácímu týmu se dvěma kompletními pětkami a vyčkávací taktikou na vlastní polovině. Jabloneckým publikem motivovaný soupeř tak přes usilovné pojetí dlouho marně hledal skulinku v českolipské hradbě. To na druhé polovině hřiště bylo prostoru o poznání více, ale protože útočníkům Č. Lípy vázla přesná kombinace, vyložené šance publikum vyhlíželo marně. Hosté tak zjednodušili hru a snažili se co nejvíc clonit a dorážet před jabloneckou brankou. Poprvé se to vyplatilo v 8. minutě, kdy ze skrumáže skóroval ve svém prvním střídání žolík Obst – 1:0. Odpověď domácích však přišla již za 49 sekund, kdy jeden z mála svých brejků soupeř přesně zakončil – 1:1. Za necelou minutu Českolipští ale znovu vedli. Další střelu z dálky, tentokrát v podání Otřísala, přetavil za přispění Papeže v gól Jura Rozman 2:1.
Krátce po přestávce bylo podruhé vyrovnáno, když hosté nechali z volného úderu lacině vyrovnat kapitána Havla – 2:2. Česká Lípa kontrolovala tempo hry ze zajištěné obrany a získávala tak čím dál víc prostoru pro nebezpečné brejky. Těm po hříchu chybělo přesnější zakončení, a tak přišel ve třetí třetině od soupeře zákonitý trest.
V čase 37:45 se domácí útočník šťastně dostal k odraženému míčku a ze dvou metrů nezaváhal – 2:3. To už Lípa přeci jen zvýšila obrátky, vysunula napadání a k vidění tak byla divácky zřejmě nejzajímavější sekvence zápasu, kdy přibylo útočných akcí na obou stranách. V těchto fázích utkání předvedl několik důležitých zákroků i českolipský gólman Knapčík. Naposledy srovnaný stav nastal v čase 39:03, kdy zrovna jeden z jabloneckých plejerů zahříval trestnou lavici a hostující přesilovkové komando trestalo již po 16 sekundách Mlejnkem – 3:3. Remízový zápas měl nakonec překvapivé rozuzlení, když v předposlední minutě udělal znovu z velké dálky tečku za utkáním Mazůrek, který opět těžil ze skvělé práce útočníků v předbrankovém prostoru soupeře – 4:3.
První ligové vítězství Č. Lípy je o to cennější, že soupeř v druhém utkání přejel 6:1 přední tým tabulky z Lovosic.
Branky a nahrávky: Obst, Rozman (Papež), Mlejnek (Otřísal), Mazůrek (Gembec).

FBC CL-NET Č. Lípa A - TJ Sokol Plzeň IV 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Mladíci v plzeňském dresu se sice snažili tvořit hru, ale na pozorný blok protivníka marně hledali účinný recept. Knapčík tak neměl příliš mnoho práce a v klidu sledoval, jak lehce se oproti soupeři ke skórování dostali jeho spoluhráči. První gól mazáckou individuální akcí zaznamenal obránce Poledno, jenž střelou zpoza půlky kuriózně nachytal gólmana Javůrka – 1:0. Podobná akce přišla znovu těsně před prvním klaksonem, kdy se znovu s ránou z dobrých 15 metrů nerozpakoval další bek Gembec – 2:0.
Soupeř sice ve druhé části přitopil pod kotlem a zatlačil severočeský tým hlouběji na jeho půlku, do stoprocentních šancí se ale přes poctivou obranu neprobil. Pojistka náskoku přišla v posledním dějství utkání, kdy se na lavici trestů potkali hned dva plzeňští hráči současně. Jejich debata ale netrvala dlouho, první se totiž vracel na střídačku už po minutě. Radost z toho ale neměl, Procházka totiž bombou z pravé strany utkání zřejmě definitivně rozhodl – 3:0. Do početní výhody se sice v závěru dostali po zbytečném faulu Knapčíka i Plzeňští, ale gólman Č. Lípy se několikrát vytáhl a zaslouženě udržel první nulu v sezoně.
Branky a nahrávky: Poledno (Otřísal), Gembec, Procházka (Mlejnek)
Trenér Motejzík: „Prvních šest bodů je doma, spokojenost je i s bojovným a soustředěným výkonem, hlavně v obraně. Možná, že hra na dvě pětky bude pro tuhle soutěž lepším řešením. Ještě ale uvidíme, kdo a jak bude v tréninku pracovat, jsme pořád na začátku soutěže.“
Sestava Č. Lípy: Knapčík – Gembec, Mazůrek, Poledno, Kočan – Mlejnek, Jeřábek, Procházka, Rozman, Papež, Otřísal, Obst.

Další zprávy z regionu najdete zde