Až do vzálených Domažlic cestovali v honbě za body ve druhé lize mužů florbalisté FBC CL-NET Česká Lípa. Svoji průběžnou šestou pozici v soutěži chtěli vylepšit v soubojích s Karlovými Vary a domácí Jiskrou Domažlice.
FBC Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 4:6 (1:0, 0:2, 3:4)
Do prvního utkání nastoupili hráči České Lípy s poměrně velkým zpožděním způsobeným havárií na dálnici mezi Prahou a Plzní. Nicméně i přes to se prosadili jako první a to po střele obránce Mazůrka, který tímto ale rozhodně neřekl poslední slovo. Zaskočené Vary dlouho nenacházely na českolipskou pozornou obranu recept. Výjimkou byla jenom nastřelená tyčka z ojedinělé střely v úvodu zápasu.
S cílem udržet karlovarské výpady na uzdě začali Českolipští i druhou třetinu. Bohužel chvilková nepozornost bráních hráčů dovolila soupeři srovnat skóre. Zhruba z osmi metrů se z otočky do šibenice trefil jeden z „hurikánů“ a zanedlouho poté bylo vedení na straně Karlovarských. Z poloviny hřiště vyslal umístěnou střelu jeden z jejich obránců – 1:2. CL-NET neměl tolik štěstí a vyložené šance zůstávaly nevyužity. Za všechny stačí jmenovat Mlejnkovo zakončení do prázdné brány, které zázračně zlikvidoval karlovarský gólman.
Hlavním mottem třetí třetiny mělo být samozřejmě vyrovnání. Nicméně realita byla jiná. Vary zvýšily vedení na 4:1, což už vypadalo poměrně hrozivě. Do hry dostala Českolipské série karlovarských vyloučení. Dvakrát se hrálo 5 na 3 a to znamenalo dva góly v náš prospěch. Nejprve se trefil opět Mazůrek a po něm Rozman – 3:4. Své střelecké galapředstavení pak završil Mazůrek třetím gólem – 4:4. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, stejně jako pozornost obránců Č. Lípy. Po nahození směrem ke Klímově bráně se ze vzduchu nemýlil jeden z forvardů. Konečné skóre 4:6 pak završil další z karlovarských útočníků.
FBC Česká Lípa – TJ Jiskra Domažlice 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
První třetina nezastihla českolipské borce zrovna v nejlepším rozpoložení. Sice se díky Gembecově střele dostali už ve 3. minutě do vedení, ale potom nepochopitelně přistoupili na chaotickou hru soupeře místo dobře organizované obrany a tvrdě na to doplatili. V 10. minutě nejprve tečovanou střelou srovnal Kurc a po dalších třech minutách strhnul vedení na stranu Domažlic Szabo. O přestávce se na českolipské lavičce jiskřilo, ale ke kýženému obratu ve druhé třetině ještě nedošlo.
K vyrovnání se českolipský tým propracoval až ve 23. minutě. Skóroval kapitán Obst. Vedení vydrželo ovšem pouhých pět vteřin. Buly po gólu vyhrál Jeřábek, míček se ovšem dostal na hokejky Domažlic a Poor před Klímou nezaváhal – 2:3. Skvělou produktivitu obránců České Lípy potvrdil ve 27. minutě Poledno, kdy po asistenci Procházky srovnal na 3:3. Ovšem stejně, jako v předchozím případě, i teď vedení vydrželo krátce. Dvě minuty nato se radovali opět Domažličtí – Cích vrátil vedení Jiskře – 3:4.
Třetí třetinu zahájila Lípa skvěle. Už po 40 vteřinách vsítil velmi důležitý srovnávací gól hrdina dne Mazůrek. Po řadě dalších šancí se Českolipští radovali pět minut před koncem, kdy pátou branku zaznamenal výborný Gembec a na 6:4 zvýšil Procházka.
Góly a asistence: 3. a 40. Gembec (Mlejnek, Rozman), 23. Obst (Rozman), 27. Poledno (Procházka), 31. Mazůrek, 42. Procházka – 10. Kurc (Škrabal), 13. Szabo, 23. Poor (Cibulka), 29. Cích (Baroch).
Sestava: Klíma – Gembec, Mazůrek, Poledno, Kočan, Tůna – Mlejnek, Jeřábek, Procházka, Rozman, Papež, Otřísal, Obst. Trenéři: Motejzík, Slaný.

Tabulka

1. Vipers Most 52:41 20
2. FBC TBC 68 Ústí 59:39 19
3. DDM Kadaň 35:23 15
4. Hurrican K. Vary 44:45 15
5. Lovoch. Lovosice 43:38 13
6. FBC Č. Lípa 20:21 9
7. FBC Liberec 27:38 7
8. Domažlice 19:29 5
9. Sokol Plzeň IV 28:41 5
10. Campus Jablonec 19:31 4

Další zprávy z regionu najdete zde