V nově zrekonstruované hale v Turnově s perfektním zázemím, se odehrála další dvě kola regionální II. ligy žen. Proti svým soupeřkám jely českolipské hráčky patřičně motivovány: Slavii TU Liberec chtěly vytrestat za obstrukce s odloženým utkáním ze začátku sezony a proti Turnovu musely napravit dojem z posledního vzájemného utkání, které vyhrály pouze o jedinou branku.

FBC Sport Bohemia Č. Lípa - Slavia TU Liberec 5:2 (0:1,1:0, 4:1)

S libereckou Slavií se hráčky střetly zatím pouze jednou a prohrály 4:7. Bylo tedy co napravovat, ale první třetina na moc úspěšný reparát nevypadala. Česká Lípa si vytvořila pár hodně nadějných příležitostí, ale všechny skončily bez patřičného efektu. Nejnadějnější byl pokus Slané z levého křídla v desáté minutě. Její bomba proletěla nad ramenem gólmanky, ale orazítkovala jen bližší tyčku. První se ovšem radovaly hráčky Slavie. Míček se dostal za bránu Eclerové, odkud se snažila propasírovat liberecká Fouqueová na Vietzovou, která stála ve velkém brankovišti. To se jí sice přímo nepovedlo, ale míček se odrazil od paty českolipské obránkyně ke zcela nekryté Vietzové a ta pohodlně otevřela skóre – 0:1.
Českolipské hráčky se pokoušely zdolat libereckou obranu skoro celou další třetinu. Měly více ze hry, ale nekoncentrovaností se zbytečně připravovaly o výhodné pozice a chyběla finální přihrávka. Až ve 29. minutě se podařilo kouzlo nezdolatelnosti odčarovat. Pěknou akci prvního útoku po ose Gabrielová – Lípová – Ryšavá efektně zakončila poslední jmenovaná – 1:1.
Zlomová třetí třetina se začala vyvíjet více než slibně. První útok roztočil kolotoč, který pak druhý útok zakončil. Krátkým příklepem se nad nohu liberecké Prorstové trefila Bubáková (asistence Pořízková) – 2:1. Při dalším střídání druhého útoku se Bubáková prosadila znova a vstřelila vítěznou branku. Tentokrát jí asistovala Slaná. Ošemetné vedení o dva góly možná malinko svázalo ruce a nohy českolipských hráček a opět se ke slovu dostala špatná rozehrávka s přídavkem malého důrazu u mantinelů. V čase 38:17 těchto nedostatků využila dobře hrající Fouqueová – 3:2. Českou Lípu zachránila o tři minuty později Ryšavá, když po přiťuknutí Gabrielové vystřelila švihem pod víko – 4:2. Tři vteřiny před koncem ještě uzavřela skóre na konečných 5:2 Dědková.
Góly a asistence: 29. a 41. Ryšavá (Lípová, Gabrielová), 32. a 35. Bubáková (Pořízková, Slaná), 45. Dědková (Košatová) – 6. Vietzová (Fouqueová), 38. Fouqueová (Krupková).

FBC Sport Bohemia Č. Lípa - TJ Turnov 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Outsider ligy z Turnova zatím nezískal ani jeden bod a téměř ve všech utkáních si připsal potupné prohry. Tento trend chtěly zachovat samozřejmě i hráčky Sport Bohemia a do soupeře se zakously už od první minuty. Počáteční nadšení bylo ovšem kroceno vlastní neschopností předložit finální přihrávku do vyložené šance, a tak se oslavy prvního gólu odsunuly až do 12. minuty. Od levého mantinelu přihrávala Ryšavá na naběhnuvší Gabrielovou a ta se nemýlila – 1:0. Spolupráce úderného dua načala i druhou třetinu, tentokrát si ovšem prohodily role a v 18. minutě to bylo 2:0. Ještě v té samé minutě o třicet vteřin později zaúřadoval první útok znovu. V obou zápasech gólově se postící Lípová protrhla smůlu a zvýšila na 3:0. Skvělou pětiminutovku završila Košatová (nahradila v sestavě zraněnou Slanou) umístěnou střelou nad levou nohu brankářky Kupkové – 4:0.
Poslední dějství se proměnilo ve střelecké hody kapitánky Gabrielové. Konto turnovských zatížila dalšími dvěma góly, z nichž jeden padl po pěkné výměně s Pořízkovou při přesilové hře. Konečné skóre 6:0 a z obou utkání plný zisk šesti bodů do tabulky, který znamená posun minimálně o jednu pozici v tabulce soutěže. O konečném umístění po desátém kole se rozhodovalo v ještě nedohraném utkání Crazy Girls B proti TU Liberec.
Góly a asistence: 12., 35. a 44. Gabrielová (2x Ryšavá, Pořízková), 18. Ryšavá (Gabrielová), 18. Lípová, 20. Košatová (Bubáková). Vyloučení: 0:1, využití 1:0.
Sestava Č. Lípy: Eclerová – Pořízková, Hervertová, Šťastná, Řebíčková – Ryšavá, Gabrielová, Lípová, Slaná, Dědková, Bubáková, Košatová. Trenér: Lukáš Knapčík

Průběžná tabulka

1. Bivojky Litvínov 63:25 18
2. FBC Česká Lípa 37:27 18
3. Lbc Crazy Girls B 42:19 16
4. Slavia TU Lbc 42:27 13
5. TJ Turnov 12:98 0

Další zprávy z regionu najdete zde