V dobré náladě a bez nervozity odehráli florbalisté České Lípy dvě závěrečná domácí utkání letošního ročníku 2. ligy. Jistotu udržení soutěže jim totiž přinesla již předchozí série dobrých výsledků, završená vítězstvími nad Domažlicemi a Karlovými Vary. „Závěr sezony se nám velice povedl. Minulý turnaj jsme podali snad nejlepší výkon,“ liboval si před sobotním kláním vedoucí českolipského A týmu Lukáš Mlejnek. Přestože Českolipským prakticky už o nic nešlo, dokázali vybojovat 4 body proti týmům, které měly oč usilovat. Druhé Ústí nad Labem pomýšlelo na atakování první Kadaně a Plzeňští se snažili o záchranu.

FBC Č. Lípa – FBC TBC 68 Ústí 6:6 (0:1, 3:3, 3:2)
Plzeň dokazovala své kvality především rychlými kombinacemi, které jí umožnily několikrát přečíslit domácí obranu a dostat se tak do dobrých střeleckých pozic. Brankář Čermák likvidoval tyto výpady až do 7. minuty, kdy na něj šel po samostatném úniku Grosse a kličkou doleva mu nedal šanci. Ústí dalo gól ve vlastním oslabení a nutno dodat, že ani další přesilové hry Českolipským nešly.
Hned v začátku druhého dění hbitý Koník přešel přes 3 bránící hráče a v pádu poslal hosty do dvoubrankového vedení. Brzy poté Č. Lípa odpověděla rychlou kombinační akcí, po které zakončoval do odkryté brány Mlejnek – 1:2. Od tohoto stavu bylo utkání vyrovnané, plné zvratů. Domácí se často a úspěšně prosazovali podél hrazení, soupeř naopak podnikal útoky středem hřiště. České Lípě se podařilo ještě pětkrát překonat brankáře Ústí, ale na výhru to nestačilo. Na trefách domácích se nejvíce podílel Rozman. Jeden gól sám dal, další dva doslova vybojoval pro Otřísala a na jeden chytře nahrál „zadovkou“ Gembecovi. Po šestém gólu Lípy v závěrečné minutě se zdálo, že utkání vyhraje. Hosté však 16 vteřin před koncem dokázali při hře bez gólmana srovnat na konečných 6:6. „Škoda, že jsme nedokázali vedení udržet, ale remíza je zasloužená,“ hodnotil výsledek kapitán Mazůrek.
Branky a asistence Č. Lípy: 18. Mlejnek (Jedlička), 23. Gembec (Rozman), 28. Otřísal (Rozman), 35. Rozman, 39. Jeřábek (Gembec), 45. Otřísal (Rozman).

FBC Č. Lípa – TJ Sokol Plzeň IV
8:2 (1:2, 0:3, 1:3)
Na rozdíl od prvního zápasu, ve kterém střely Českolipských z větších vzdáleností neohrožovaly branku soupeře, pro utkání s Plzní měly podobné projektily gólový efekt. Kamil Gembec dal totiž 2 branky z půlky hřiště. K jeho podařeným trefám sice přispěla skrumáž hráčů a teče, ale rozhodně pomohly zlomit odhodlání soupeře bojovat. Plzeňští byli pod soustavným tlakem už od začátku utkání, ale až jeho polovina zaznamenala rozhodující nárůst skóre na straně domácích. Ve třech minutách se přesně trefili Rozman, Otřísal a Mlejnek a poslali svůj tým do vedení 5:1. Naděje Plzně na dobrý výsledek byly ty tam. Hostům se nedařilo prosazovat proti precizní obraně domácích a naopak sami nedokázali čelit fyzicky a herně silnějším českolipským útočníkům. Gólové trápení Západočechů završili ve třetí třetině ještě Procházka, Gembec a Jedlička – 8:2. „Soupeř odpadl fyzicky a my jsme zaslouženě vysoko vyhráli,“ shrnul zápas Lukáš Mlejnek.
Branky a asistence Č. Lípy: 5. Gembec, 11. Procházka, 21. Rozman, 22. Otřísal (Rozman), 22. Mlejnek (Gembec), 38. Procházka (Tůna), 39. Gembec (Mlejnek), 45. Jedlička (Gembec)