V Lípě začínají věřit v juniorskou extraligu

Česká Lípa - V pořadí pátý turnaj juniorské druhé ligy florbalu se odehrál v zasněženém Varnsdorfu.

3.12.2010

Logo českolipského florbalového klubu.Foto: archiv

Proti FBC CL Evans Česká Lípa nastoupil v pořadí třetí tým tabulky SK Bivoj Lítvínov a FBC 98 Chomutov.

FBC CL Evans Česká Lípa - SK Bivoj Litvínov
5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Do zápasu s třetím týmem tabulky jsme nastoupili příliš uvolněně. Až v polovině desáté minuty se prosadil dělovkou z půlky Vnuk.

Poté přišel vyrovnávací gól Dvořáka. Pár sekund před koncem první třetiny po asistenci Nováka opět napřáhl Vnuk a stav po první třetině byl 2:1. Do druhé třetiny jsme nastoupili rychle, hned po půlce první minuty poslal přesnou střelu do branky Tichý.

Tento stav trval až do jedenácté minuty, kdy zmatkem před brankářem Krčálem snížil Dvořák. V polovině jedenácté minuty přišlo vyloučení na straně hostů, to zužitkoval Jansa střelou na přední tyč a stav byl 4:2 pro Českou Lípu.

Na začátku třetí třetiny byly síly na obou stranách vyrovnané, nejprve snížili hosté, o chvíli později jsme rychlým gólem zvýšili stav na 5:3. Na konci třetiny se Českolipští potáceli nepřesnými přihrávkami, to přineslo snížení na 5:4. Tento stav trval do konce zápasu.

Branky: 2x Vnuk (Beránek, Novák), Tichý (Vnuk), Jansa (Kotera)
Sestava: Krčál - Vnuk, Tichý, Kotera, Hybš - Novák, Mach, Beránek, Merlíček, Jansa, Kolář

FBC CL Evans Česká Lípa - FBC 98 Chomutov
10:3 (5:0, 1:2, 4:1)

Ve druhém zápase proti Chomutovu nebylo pochyb o jasném favoritovi. Hned v první minutě po přihrávce Nováka otevřel skóre Merlíček.

O pár minut později se opět prosadil Merlíček. Hra se odehrávala především na straně soupeře, avšak Chomutov svými občasnými výpady ohrožoval českolipskou branku.

Poté po souhrávce s Machem vstřelil nechytatelnou střelou pod břevno Jansa a stav se změnil na 3:0.

V první třetině se ještě jednou trefil Merlíček a Vnuk. Druhá třetina už nenabídla tolik gólů jako první.
Nejprve Chomutov snížil dvěma góly, a poté v polovině třetiny zvýšil skóre Vnuk na 6:2.
Ve druhé třetině se už nic nestalo.

Vstup do poslední třetiny se českolipským juniorům moc nepovedl, po chybě v obraně dal poslední chomutovský gól Vondráček.
Pak už byla třetina naše, nejdřív po souhře Beránka vstřelil branku Novák, o pár minut později se prosadil Beránek.

Na závěr třetí třetiny se ještě prosadil Kolář a Novák.

Branky: 2x Vnuk (Beránek, Tichý), 2x Novák (2x Beránek), Beránek (Jansa), 3x Merlíček (Novák, Beránek, Tichý), Jansa (Mach), Kolář
Sestava: Malec - Vnuk, Tichý, Kotera, Hybš - Novák, Mach, Beránek, Merlíček, Jansa, Kolář

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?