Souboj na dvě vítězná utkání o třetí postupové místo do 1. ligy nezačal pro českolipské florbalisty dobře. V novoborské sportovní hale prohráli první zápas se Žďárem n. S. 3:4 a musí doufat v obrat na hřišti soupeře. „Byl to vyrovnaný zápas. Vždy rozhodují chyby a my jsme dnes udělali o jednu víc než soupeř,“ řekl po utkání trenér domácích Štěpán Motejzík. „Ale vůbec si nemyslím, že by bylo rozhodnuto. Soupeř je hratelný,“ dodal vzápětí.

FBC Č. Lípa - Hippos Žďár nad Sázavou 3:4 (3:2, 0:0, 0:2)

Českolipští začali smolně, když ve třetí minutě inkasovali po odraženém míčku od mantinelu. Na brzké vedení hostů dokázali nicméně včas zareagovat. Díky chybám v rozehrávce Hipposu dvakrát rozjásali domácí diváky Tregner s Jeřábekem. Následně ovšem hosté znovu vyrovnali. Chybovala tentokráte lipská obrana a Ondřeje Knola překonal Zerák. Poslední slovo před přestávkou měli ale opět domácí. Po důrazu u brány soupeře vrátil Lípě vedení Karel Veber – 3:2.

Změna stran přinesla překvapivě optickou převahu Žďáru. Domácí sice hosty v druhé patnáctiminutovce přestříleli poměrem 14:5, ale šance hostů byly nebezpečnější. Nejčastěji ohrožoval Knolovu bránu kapitán Hipposu Ondřej Melichar. Kromě nastřelené tyčky však mířil mimo. „I když se střelecky nedařilo, tak jsem už v té době věřil, že zápas otočíme,“ poznamenal k dílčím nezdarům nejproduktivnější hráč Žďáru.

Ve III. třetině Melicharova kanonáda pokračovala a přidali se k němu i jeho spoluhráči. Po sedmi minutách hry zaúřadoval v rychlém brejku Petr Kos a bylo opět srovnáno – 3:3. Definitivní gólová tečka přišla 5 minut před koncem, kdy Ondřej Melichar ránou ke vzdálenější tyči protrhl svou střeleckou smůlu a pečetil na 3:4.

Urputná snaha domácích přinesla v samém závěru pár nebezpečných šancí, ale bez gólového zakončení. Nejblíže ke skórování měli Lukáš Mlejnek po samostatném průniku a Petr Procházka, který nevyužil dalšího zaváhání žďárské obrany.

„Myslím si, že jsme byli lepší a domácí odpadli fyzicky. Na naší straně byla i větší vůle po vítězství,“ shrnul nekompromisně svůj pohled na utkání Ondřej Melichar. To trenér Motejzík byl ve svém hodnocení střízlivější. „O fyzičce to nebylo. Po této stránce jsme zápas odehráli v pohodě. Problém byl spíše v taktickém zvládnutí důležitých momentů na hřišti.“

Štěpán Motejzík (FBC Č. Lípa): „Žďár má několik dobrých individualit. Ty to vzaly v poslední třetině na sebe a daly po pěkných akcích dva góly. Jinak je ale soupeř pro nás hratelný. Co se týče naší hry, příště musíme trochu zlepšit obranu, ve které jsme měli problémy. A taky musíme soupeře více přitlačit v brankovišti, protože jeho brankář rozhodně nechytá s jistotou.“

Branky a asistence: 6. Tregner (Veber), 9. Jeřábek, 15. Veber (Tregner) – 3. Zerák O. (Dvořák), 13. Zerák O. (Kos), 37. Kos (Zerák O.), 40. Melichar (Dvořák). Rozhodčí: Vápeník, Pangerl. Střely na bránu: 29 – 17. Vyloučení: 1:1. Diváků: 120.

FBC Č. Lípa: Knol – Jirsa, Jedlička, Mazůrek, Jeřábek, Tregner, Mlejnek, Novotný, Marhan, Procházka, Rozman, Nágr, Veber, Najman, Poledno, Gembec, Kopta (připraven na střídání Bureš).

Žďáru n. S.: Dobrovolný – Kos, Melichar, Zerák O., Zerák M., Velecký, Karásek, Imramovský, Tlustoš, Dvořák O., Dvořák F.