Liberečtí florbalisté zatím překvapují Superligu. Na ne úplně přesvědčivé výkony posledních týdnů zapomněli Severočeši v nedělní bitvě s Mladou Boleslaví, kterou překvapivě porazili především díky skvělé druhé třetině 9:8. Svěřencům trenéra Matěje Klucha tak aktuálně patří v tabulce šestá příčka.

„Musíme si dát pozor na mladé liberecké hráče. Porazit Mladou Boleslav není jen tak, je to opravdu cenný skalp. Je potřeba také eliminovat soupeřovo brejky, má je opravdu dobré. My zase musíme proměňovat šance. V tom prvním vzájemném zápase jsme jich moc neměli,“ řekl Vladimír Trčka, trenér FBC 4CLEAN Česká Lípa.

Českolipští florbalisté se zatím drží na devátém místě Superligy.
Trenér florbalistů o aktuální pozici v tabulce, přínosu Křenka nebo dojíždění

Tým po odchodu Šimona Stránského do Finska našel nové střelecké lídry. Osmým mužem celkového pořadí kanadského bodování tak je Vojtěch Wiener, hned za ním jsou v závěsu produktivní Jakub Faksa a Jakub Kopecký, nad dvacet bodů mají aktuálně také Prokop Ferdan s Filipem Smutným. Oporou mezi třemi tyčemi je zatím Petr Chlad, který při mohutné stíhací jízdě pomohl Mladé Boleslavi několika neuvěřitelnými zákroky. Historie vzájemných zápasů mezi Českou Lípou a Libercem je aktuálně velmi bohatá. Českolipští uspěli hned při své premiérové sezoně mezi elitou, když v Liberci vyhráli 7:6 a dvakrát zvítězili také v minulé sezoně. Venku po divokém obratu 9:8 po prodloužení a stejně tak i v domácím prostředí, kdy Českolipští v první třetině ztráceli už 1:5. Celkově po třinácti superligových zápasech zatím panuje skóre 7:6 pro našeho krajského rivala. Česká Lípa ve svém posledním utkání také bodově okradla favorita. Z palubovky haly na Jižním Městě si přivezla bod za porážku 6:7 po prodloužení. V nesmírně napínavé bitvě o účast v předkole play-off je ale pro výběr kouče Vladimíra Trčky každý zápas nesmírně důležitý, a tak v úterý půjde rovněž o klíčové body.

„Před zápasem bych bod proti Chodovu bral, ale po něm je to trochu rozpačité. První dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, bohužel v té třetí přišel zase výpadek. V prodloužení jsme měli jako první velkou šanci, ale nedali jsme. Je to škoda, mohli jsme z toho zápasu vytěžit víc,“ litoval Trčka.

Na čele velmi vyrovnané tabulky klubové produktivity je po pátku i nadále Ladislav Pekárek (9+9), na kterého ale dotírají Radek Krajcigr, Daniel Štěrba, Radim Křenek a v posledních zápasech velmi produktivní Václav Vavruška. Výborným výkonem na Chodově se blýskl brankář Jan Dvořák a z velké části i jemu musí Česká Lípa vděčit za cenný bod.

„Proti Liberci nebude k dispozici Kellermann, můj syn Vláďa má teploty. Na zápas pojede, ale uvidíme, jak na to bude,“ dodal kouč České Lípy.

Na Českou Lípu čekají v prosincovém programu ještě tři domácí duely. Po zápase s Libercem pak dohrávka proti Spartě (15. prosince) a Vánoční duel proti Tatranu Střešovice (22. prosince). Duel proti tradičnímu soupeři, který nám nepochybně ani v úterý nic nedaruje, budou řídit rozhodčí Jiří Kropáček a Tomáš Novák.