Za hosty nastoupili nedávní „Boleslaváci“, a to Tomáš Kadlec, Daniel Štěrba, Štěpán Slaný a Jaromír Ekl. Byla to právě posledně jmenovaná opora Českolipských, která Boleslav nejvíc trápila. Jaromír Ekl dva góly dal, na jeden nahrál.

Technology Florbal Mladá Boleslav – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:4 (4:3, 2:0, 1:1)

Na domácí straně rozhodně stojí za zmínku úderné finiše třetin. Na 4:3 skóroval Natov v čase 19:59 min. a na důležitých 6:3 zvyšoval Tadeáš Chroust v době, kdy do konce druhé periody chybělo deset vteřin.

„Zápas s Boleslaví negativně ovlivnil naši koncentraci, která už od prvních minut byl špatná. Dostat dva góly v prvních dvou minutách a další dva góly v závěru první a druhé třetiny, tak to je prostě špatně. Do dalších zápasů takhle nemůžeme nastoupit, proto věřím, že výsledky zase budou lepší. Je to jenom o nás,“ uvedla po duelu ve městě automobilů trenérka Lenka Bartošová.

Domácí tým zvítězil 7:4, aby pak hned druhý den v neděli v Teplicích deklasoval Ústí vysoko 14:3 a po osmi kolech se vyšvihl na čelo tabulky. Naopak Česká Lípa klesla na 10. příčku. Hosté od řeky Ploučnice v sobotu večer ve městě automobilů sice prohráli o tři góly, ale jako nováček Tipsport Superligy se rozhodně nemají za co stydět, vždyť celkový poměr střel činil 24:23 z pohledu domácího výběru.

V nadcházejícím kole jedou svěřenci trenérky Bartošové do pražské Sportovní haly Jižní Město, kde se utkají s domácím Chodovem. Tento duel v rámci 9. kola se hraje v neděli 22. října od 18 hodin.

Branky (asistence): 00:16 Jan Natov (Petr Kološ), 03:06 Jiří Curney, 11:45 Jakub Bína (Tomáš Chroust), 19:59 Jan Natov (Josef Pluhař), 24:32 Jiří Curney (Tadeáš Chroust), 39:50 Tadeáš Chroust (Jiří Curney), 52:56 Radek Krajcigr (Josef Pluhař) – 05:56 Jaromír Ekl (Jakub Jirsa), 08:02 Jakub Jirsa (Jaromír Ekl), 18:33 Jan Spilka (Vojtěch Legner), 50:17 Jaromír Ekl (Jakub Jirsa). Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 19 - Jan Dvořák 17. Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý. Diváků: 440.