Několik předchozích marných pokusů o průnik do nejvyšší soutěže tým nezlomilo a jeho kostra zůstala pohromadě. Trenérka Lenka Bartošová sestavila dohromady velmi kompaktní mix hráčů, který se dokázal porvat i s nepřízní osudu a po nezvládnuté finálové sérii se Znojmem vybojoval proti Kladnu vytoužený postup.

Sobotní duel zvládli Českolipští výborně v koncovce. Ač tentokrát Kladno nepřehrávali, trestali každu jeho chybu. Na úvodní branku Kamila Bříšky dokázal zareagovat Přívara, ale ve zbytku třetiny Severočeši odskočili a ve vedení již zůstali do konce zápasu. Druhou trefu hostujícího týmu přidal opět Bříška, pak se prosadil Karel a krátce před koncem první části hry i Jakub Jirsa.

Ve druhé třetině hry se Česká Lípa soustředila výhradně na obranu svého náskoku. Jenže hned zkraje prostřední dvacetiminutovky snížil překvapivou ranou Cvrček a bylo to jen o dva góly. Jiné šance ale končily na výborném Dvořákovi a hosté hrozili i z brejků. Své šance sice nevyužili Kněžour a Bříška, ale těsně před koncem druhé části hry vrátil rozdíl na tři branky po skvělé Jirsově přihrávce Jansa.

Třetí třetina nakonec přinesla velké drama, ač to zpočátku nevypadalo. Po chvilce hry se přesnou dorážkou Bříškovy střely do tyče prosadil Kněžour a na tribunách zaplněných českolipskými fanoušky bylo veselo. Další dobré možnosti ale pojištění náskoku již nepřineslo a Kanonýři začali mohutně dotahovat.

Necelých dvanáct minut před koncem skóroval Soukup a další branku přidalo Kladno poměrně rychle. Důrazný na brankovišti byl Michal Klápa a za další čtyři minuty dotáhl svůj tým již na rozdíl čtyř branek. Hostům se v tu chvíli nedařilo dostat se k míčku, většina střel Kladna však buď prošla pouze k Dvořákovi, nebo skončila na bloku.
Definitivní rozhodnutí padlo v čase 56:27. Po další ráně Kladna do českolipských bloků se zmocnil balonku Tichý a dokázal ho dopravit až do opuštěné branky.
V euforickém závěru se pak ještě mezi střelce zapsali v dalším sledu Tichý, Legner a v posledních vteřinách zápasu zkompletoval hattrick Kamil Bříška.
Po závěrečných vteřinách nastala obrovská radost České Lípy, která si tak v příští sezoně může vychutnat superligové boje proti velikánům českého florbalu Střešovicím, Boleslavi, Vítkovicím či Chodovu.

"Jsem moc ráda, že po několika neúspěšných sezonách, kdy se klub České Lípy snažil postoupit do nejvyšší soutěže, se mu tento sen splnil. Kluci si to za celý ten rok, co pro to udělali, moc zaslouží," usmívala se lodivodka Bartošová.

Autoři: Radek Barkman, Radek Valenta

Kanonýři Kladno - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:10 (1:4, 1:1, 2:5). Branky: 14. Dušan Přívara, 23. Jan Cvrček, 49. Marek Soukup, 53. Michal Klápa - 7. Kamil Břiška, 16. Kamil Břiška, 17. Jakub Karel, 20. Jakub Jirsa, 40. Dominik Jansa, 43. Daniel Kněžour, 57. Milan Tichý, 59. Milan Tichý, 60. Vojtěch Legner, 60. Kamil Břiška.