„Spokojenost je pouze se třemi body, naopak z plnění naší taktické stránky jsem dost rozčarován," nechal se slyšet českolipský lodivod Jiří Stožický.

Paskov Saurians - FBC BRZDY CZ Č. Lípa 4:11 (1:3, 2:5, 1:3)

Od úvodního buly bylo zřejmé, kdo v nedělním utkání bude tahat za delší konec provazu, bohužel často však českolipský tlak končil na nedůsledné koncovce, která místo v prázdné brance končila daleko v autu. První branka tak přišla až v osmé minutě, kdy se trefil hostující  Merlíček. Za minutu však nečekaně udeřilo na druhé straně, když srovnal Žůrek.

Ve třinácté minutě dostala Česká Lípa možnost ukázat svojí velkou letošní zbraň, v přesilové hře se zásluhou spolupráce Motejzíka a Slaného měnilo skóre po dvaceti vteřinách početní výhody Na konci třetiny pak dal uklidňující branku opět Slaný.

Vstup do druhé části byl pro FBC ukázkový a během pěti minut se tak skóre měnilo třikrát. Vedení o pět branek však Lípu dokonale uspalo a v nevýrazné desetiminutovce měli navrch spíše domácí, kteří trestali zběsilé pokusy Lípy o další navýšení skóre. Brzdy po důrazném varování uklidnily hru a trpělivou hrou si došly k dalšímu navýšení brankového rozdílu.

Poslední část byla víceméně dohrávaná, oběma týmům bylo jasné, jak toto měření dopadne a i podle toho se hrála oboustranně bezstarostná hra. Ihned na začátku byl za sekání vyloučen Bezouška, v rozlítané přesilovce Paskova se však prosadila Lípa, kdy Mlejnek mohl děkovat za krásnou nahrávku jednomu z domácích hráčů a svým obávaným příklepem nedal Mikeskovi žádnou šanci. (Podrobná reportáž na www.fbcceskalipa.cz)

Česká Lípa díky vítězství poskočila v tabulce na čtvrté místo a částečně splnila reparát za poslední dvě nepovedená utkání.

Následující sobotu (12. ledna od 19 hodin) ji doma čeká nevyzpytatelný Havlíčkův Brod, se kterým si může definitivně potvrdit premiérovou účast v letošním play off.

Proto vy, fanoušci, přijďte v sobotu večer do nové sportovní haly českolipský florbalový celek podpořit a povzbudit!.

Branky: 10. David Žůrek, 34. Lukáš Sedlák, 35. Jan Zindulka, 48. Ondřej Chalupa - 9. Jan Merlíček, 13. Štěpán Slaný, 19. Štěpán Slaný, 21. Martin Jeřábek, 24. Milan Tichý, 26. Štěpán Motejzík, 38. Dominik Jansa, 39. Štěpán Slaný, 43. Lukáš Mlejnek, 52. Jakub Karel, 60. Jakub Karel. Rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 40. Třetiny: 1:3, 2:5, 1:3;

Sestava České Lípy: Ponomarev (Knol) Slaný, Tichý, Mlejnek, Vnuk Jeřábek, Jansa, Mach, Motejzík, Merlíček, Novák, Jirsa, Bezouška, Karel.