Seibert dosud v této superligové sezoně odehrál v barvách Mladé Boleslavi pouze dva zápasy. Naskočil do vítězných duelů proti Liberci a proti BUTCHIS, stále místo v sestavě finského trenéra Joonase Navy si však nevybojoval. Daleko častěji tak naskakoval v barvách Orky Čelákovice ve druhé nejvyšší soutěži. Zde ve čtyřech soutěžních zápasech zaznamenal tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci.

Dvacetiletý rodák z Frýdku-Místku florbalově vyrůstal ve Vítkovicích, kde působil napříč různými mládežnickými kategoriemi. Před nástupem do juniorů ovšem změnil působiště a přesunul se do Mladé Boleslavi. Zde působil v juniorce tři sezony, byť některé jejich části byly poznamenány pandemií koronaviru.

V loňském ročníku už ale Seibert nastupoval v A týmu Mladé Boleslavi, kde měl poměrně stabilní místo v sestavě. Za 25 zápasů základní části nasbíral osm kanadských bodů za pět gól a tři asistence a ke čtyřem utkáním nastoupil také v play-off. Kromě toho pomáhal k postupu do vyšší soutěže také čelákovické Orce. K nejcennějším zkušenostem Seiberta patří dva odehrané zápasy Champions Cupu proti švédskému Falunu a švýcarskému Curychu, kdy pomohl svému týmu ke konečnému třetímu místu v soutěži.

Českolipští florbalisté doma porazili po prodloužení Vítkovice a získali dva cenné body.
FOTO: Tohle jsou dva parádní body! Florbalisté získali cenný skalp Vítkovic

"Příchod Jakuba Seiberta zapadá do naší koncepce postupného omlazování kádru. Kuba k nám jako univerzál velmi dobře zapadne a zkvalitní konkurenci v našem týmu. Díky jeho zkušenostem v Mladé Boleslavi, kde pracoval ve špičkovém prostředí a odehrál například i zápasy v Poháru mistrů, od něj očekáváme zajímavý herní přínos," uvedl klubový manažer Štěpán Slaný.

"Přestup se rodil dost narychlo, bylo to ze dne na den. Dostal jsem informaci, že má o mě Lípa zájem a v tu chvíli prakticky začalo jednání. Byla schůzka se Štěpánem, kde se dolaďovaly věci ohledně přestupu a další detaily. Určitě se těším moc na nové působiště, spoluhráče, prostředí a také na novou výzvu. Ve čtvrtek jsem absolvoval první trénink a měl bych s týmem odcestovat k zápasu do Karlových Varů," uvedl nový člen českolipské sestavy.

Zápas v Karlových Varech odehraje Česká Lípa v neděli 15. října od 18 hodin. 

Zdroj: fbcceskalipa.cz