Na obří florbalový turnaj klubů s názvem Czech Open, jehož 21. ročník se koná ode dneška v celkem šestnácti halách po celé Praze, odjelo také elitní českolipské mužstvo FBC.

Turnaj má bezpochyby nejkvalitnější obsazení v historii, dohromady se přihlásilo 269 mužských i ženských družstev a například v mužské elitní skupině startuje 5 z 8 finalistů minulých sezon ve čtyřech nejprestižnějších ligách světa, přijede také lotyšský šampion Lekrings.

FBC Česká Lípa bude startovat v kategorii „Muži PRO", jež má šest skupin po čtyřech týmech. Jejich vítězové si zajistí startu v Elitě pro příští ročník.

Muži znají názvy tří soupeřů

Českolipští jsou ve skupině „PA", kde se dnes od 14 hodin střetnou s účastníkem nejvyšší soutěže Lotyšska, celkem Ulbroka/ FS Masters , odpoledne změří síly se silným extraligovým výběrem Bulldogs Brno. V pátek dopoledne FBC nastoupí proti klubu Floorball Thurgau z druhé švýcarské ligy.

Sobotní turnajová cesta mužů FBC je zatím neznámá: buď se dostanou do opravného pavouka s možností vrátit se do čtvrtfinále, a nebo postoupí přímo do osmifinálové skupiny, což by byl solidní počin.

Výsledky nebudou až tak důležité

„Je to pro nás další část přípravy, skládáme nový kádr, zkoušíme nové herní systémy, kde se ještě hledáme, ale bereme to především jako dobrý test. Na výsledky tak úplně koukat nebudeme. V kádru dáme prostor i mladým hráčům, kteří se potřebují získat zkušenosti," plánoval před turnajem Jiří Stožický.

Zápasy České Lípy na turnaj Czech open Čtvrtek (hala VŠE) 14.00: Ulbroka (Lotyšsko).
Čtvrtek (hala VŠE) 19.00: Bulldogs Brno.
Pátek (hala Děkanka) 10.40: Floorball Thurgau (Švýcarsko).
Sobota (?)

Do mužstva na části utkání naskočí i Štěpán Slaný, který se zotavuje po plastice kolenních vazů. „Operované koleno ještě cítím, ale už to musím v zápasech pomalu zkoušet. Zahrál jsem si nyní přáteláky proti Chomutovu a Chodovu, a tak doufám, že to bude všechno držet," nechal se slyšet hrající manažer klubu Slaný.

Polvakov čeká na pracovní povolení

Na turnaji v Praze bude chybět již dříve avizovaná nová akvizice z Ruska, Dmitryj Polyakov. Proč?

„Není u něj stále dořešeno pracovní povolení. Táhne se to docela dlouho a my teď čekáme na konečný verdikt českých úřadů. Věříme však, že do konce září se vše podaří stihnout a Dýma naskočí do úvodních kol nové sezony," tvrdí Štěpán Slaný. Ten také zároveň potvrdil, že příchod Polyakova nemusí být jediným a posledním posilněním českolipského kádru.

„Jednáme ještě s několika jmény, ale zasahovat do fungujícího týmu se musí citlivě. Máme vytipováno několik hráčů, kteří by mužstvu mohli pomoci, avšak zatím jejich jména neprozradím,"

Česká Lípa se na konci měsíce ještě utká v několika přípravných utkáních, čeká jí ještě Tatran Střešovice a turnaj na Kladně, kde bude startovat prvoligové Znojmo, extraligové Kladno, Bohemians a Sparta.

(fbc)