Dá se očekávat tuhá a napínavá bitva. Nováček soutěže se mezi elitou rychle otrkal a po vybojovaném vítězství nad Pardubicemi (11:10) šokoval superligový svět výhrou také nad Vítkovicemi (6:5). Ambiciózní tým pod vedením trenéra Tomáše Janečka tak plní svá slova jednak o tom, že si proti němu soupeři hodně zaběhají, jednak o tom, že Pražané nechtějí hrát v soutěži druhé housle.

Bude opět vládnout ofenziva?

Česká Lípa a Black Angels jsou zatím po pěti odehraných duelech tabulkovými sousedy. Oba celky mají stejně bodů a totožný počet vstřelených branek. Oba navíc patří mezi nejofenzivnější mužstva soutěže. Víckrát v tomto superligovém ročníku skórovali pouze hráči Mladé Boleslavi, Vítkovic, Chodova a Bohemians. Bodově se Black Angels opírají především o produktivní duo Jakubů Boček a Renčín. Každý z nich zaznamenal v probíhajícím ročníku už 13 kanadských bodů.

Se soupeřem z pražských Čakovic, který však hraje své domácí duely v hale Jedenáctka, se Českolipští střetli naposledy v ročníku 2016/2017 v první lize. Black Angels proletěli do nejvyšší soutěže až loni, zato však nevídaně suverénně, když v devíti utkáních play-off nepoznali ani jednou hořkost porážky. Poslední vzájemný duel se uskutečnil 20. února 2017 na palubovce soupeře a Černí andělé tehdy vyhráli 6:5.

Krajcigr vs. Renčín  

V českolipském táboře je aktuálně veselo. Dvě tříbodové výhry s Libercem a Ostravou doplnil také zisk cenného bodu v souboji proti mistrovským Vítkovicím. V případě vítězství nad Black Angels by si navíc tým trenérky Lenky Bartošové upevnil pozici v horní polovině tabulky a pokračoval tak v historicky nejlepším vstupu do Superligy.

Střeleckým tahounem týmu je opět Radek Krajcigr. Svou dobrou pohodu demonstroval i dalším hattrickem do sítě Ostravy a v celkovém bodování soutěže je zatím na šestém místě, mezi střelci pak dokonce na druhém právě za Renčínem z kádru sobotního soupeře.

„Čeká nás těžké utkání s rozjetým sebevědomým nováčkem. S tímto týmem jsme se potkávali již v první lize, před letošní sezonou i v přátelském utkání. Je to technický a mladý tým, který dokázal sbírat úspěchy již v juniorské lize, a má velkou budoucnost. Česká Lípa má však specifický styl florbalu. Preferujeme silovější pojetí, kterým umíme trápit právě florbalovější týmy. Věříme, že i v sobotním utkání, které je pro nás trochu zápasem podzimu, ukážeme slušnou formu z posledních zápasů a utkání dotáhneme ke třem bodům,“ předpovídá lítý boj matador týmu Štěpán Slaný.

Jeden z klíčových duelů podzimu začíná v českolipské sportovní hale v sobotu od 19:00. Vstupné je zdarma a hráči věří, že jim diváci vytvoří podobně skvělou kulisu jako v předchozích zápasech.

Radek Barkman