„Čeká nás těžký a náročný soupeř. Jak jsme si ale už několikrát v této sezoně dokázali, dokážeme se semknout a také proti takto silnému soupeři odehrát slušné utkání a zabojovat o dobrý výsledek. Doufám, že tomu tak bude i v neděli,“ uvedl před startem utkání asistent českolipského trenéra Petr Kopta.

Proti Tatranu budou modrobílí v roli výrazného outsidera. Tým vedený bývalým špičkovým hráčem Milanem Fridrichem totiž předvádí v letošní sezoně skvělý florbal. Pražané jsou aktuálně na třetí pozici za Mladou Boleslaví a Vítkovicemi a nejspíš právě z ní půjdou do blížícího se play-off, kam už mají definitivně zajištěný postup.

Tatran se navíc v posledních utkáních veze na vítězné vlně. Zvládl totiž tři souboje v řadě, navíc proti soupeřům z horní poloviny tabulky. Po zajímavé výhře 3:0 v Ostravě zvládl mnohonásobný český mistr také duel na Bohemians (4:3) a body neztratil ani v týdnu, kdy ve svém Sportovním centru Řepy smetl Chodov jednoznačně 13:4.

Česká Lípa naopak poslední dva zápasy prohrála. Doma nestačila na Bohemians a následně prohrála se Spartou. „Střešovice jsou těžký soupeř, ale zápasů do konce sezony moc neschází. V naší situaci si nemůžeme dovolit podceňovat přípravu na žádný zápas. Ani na takový, kde soupeř počítá se třemi body. Musíme zkrátka hrát naplno a snažit se že všech sil,“ zdůraznil Radek Krajcigr, českolipský útočník.

V českolipském táboře panuje před dramatickým závěrem sezony bojová nálada. Svěřenci Davida Derky a Petra Kopty sice ještě stále hájí bodový náskok na desátém místě před Pardubicemi, Východočeši ale oproti nim mají ještě tři zápasy k dobru. Pro Českou Lípu však v závěru základní části bude hovořit přijatelný los. Po výletu na Tatran totiž dohrají ve čtvrtek zápas v Pardubicích, utkají se doma s Libercem, zamíří do Ostravy a vyzvou na závěr základní části Hattrick Brno.

Zápas v pražských Řepích začíná v neděli od 17:00 a budete mít možnost sledovat ho prostřednictvím on-line nebo video přenosu.

On-line přenos ZDE.

Video přenos ZDE.

Čerpáno z webu fbcceskalipa.cz