Moderní sport si za dobu svého působení vytvořil obrovskou mládežnickou základnu, se kterou nyní začíná sbírat zajímavé úspěchy. Hlavním motorem je Štěpán Slaný, český reprezentant a manažer místního klubu.

Nová hala pomohla propagaci halových sportů, na juniory chodilo téměř 300 diváků, jak bude vypadat prvoligová sezóna?

My jsme měli slušnou podporu i v Novém Boru, s Lípou to ale srovnávat nelze. Letos muži trochu dopláceli na horší soupeře, když zde dáme každému týmu o deset branek, moc zajímavé to není, i proto byly větší návštěvy na juniory, průměr přes 200 diváků je na mládežnický sport neskutečné. První liga bude jistě lákadlo, chceme mít plnou halu na každý zápas, chci naučit obyvatele Lípy, aby florbalový zápas byl svátek a vytvořili jsme zde něco, kdy budou moc být hrdí na českolipský sport a nebudou ji brát jen jako něco cizího. Ve sportu musí být patriotismus.

Jsou připraveny pro diváky nějaké novinky?

Připravujeme zajímavé akce, 1. liga bude úplně o něčem jiném než ta loňská, budeme mít tradiční sobotní večerní čas, tak aby to stíhali všichni členové klubu a další fanoušci. Plánujeme fanclub, fanshop, různá vystoupení, soutěže a slušnou komunikaci ve městě a médiích. Přemýšlím i o odehrání zápasu na zimním stadiónu, věřím, že je v naší snaze jedno utkání zcela vyprodat, zatím to však naráží na velké náklady.

S jakými ambicemi vstupuje do sezony A- tým?

Do první ligy sice bude vstupovat jako nováček, ale zato s respektem, který českolipský florbal již má. Máme zajímavý tým, několik juniorských reprezentantů, ruského reprezentanta v brance, mnoho extraligových zkušeností v podání Motejzíka, Marhana, Procházky a Vnuka. Nechci, aby se to nějak proti nám otočilo, ale já mám ambice jen ty největší.

Spekuluje se o tvém návratu do českolipského týmu, nebude z Lípy daleko do reprezentace?

Spekulace to nejsou, všechno řeším, mám zájem hrát v Lípě, ale kluci musí ukázat, že letošní sezona bude mít smysl. Jiné nabídky jsou, ale všichni čekají, jak dopadne příprava v Lípě. Reprezentace je stále můj cíl, mám nějakou předběžnou dohodu s trenérem, že by to nemělo nijak negativně případnou nominaci ovlivnit. Bojuji o MS ve Švýcarsku, tak snad to zvládnu.

Jak bude vypadat příprava na sezonu?

Příprava je v plném proudu již měsíc, máme pět fyzických tréninků týdně, postupně do toho budeme vkládat hokejky, ve středu jsme měli přátelák s Libercem (výhra 6:3), v půlce července hrajeme velký turnaj, kde je osm týmů z extraligy jako Tatran, Vítkovice, Boleslav, Poté fyzické soustředění v Osečné, turnaj v Lotyšsku, přátelské zápasy a Český pohár. Proto věřím, že příprava bude úspěšná.