Domácím šlo o posun v tabulce, který by jim zajistil, že první zápasy play off by začínaly v domácím prostředí. Ostrava si již žádným bodovým ziskem nemohla polepšit z posledního místa, a přesto Českou Lípu pořádně potrápila.

Nakonec se toto přání Českolipským splnilo. Po základní části obsadili konečné 4. místo a v neděli večer si vybírali svého nadcházejícího soupeře. Na výběr byla tato čtveřice: FBC Kanonýři Kladno, FBC Start98, FBŠ Hummel Hattrick Brno, Florbal Ústí nad Labem.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - MVIL Ostrava LEXX 10:7 ( 2:1, 2:3, 6:3)

Cíl domácích v tomto zápase byl jasný. Po zisku všech tří bodů by měli vysokou pravděpodobnost, že se posunou do první čtyřky první ligy a play-off budou začínat doma. Lípu brzy dostal do vedení Novák po nahrávce Vnuka a jejich úspěšná souhra se opakovala i za pár minut. Česká Lípa jasně ukazovala, že nic jiného než výhru hráči neberou. Zámek hostů se držel po většinu třetiny a jen obětavá obrana držela Ostravany ve hře. Pro moravský tým se blýsklo na lepší časy v závěru třetiny, kdy doklepl míček do českolipské branky Machálek.

Slaný se postavil k trestnému střílení po přestávce, ale nedokázal ho proměnit. Následně své zaváhání napravil v přesilové hře. A když Marhan dorazil míček do ostravské branky, zdálo se, že nic nestojí České Lípě v cestě za úspěchem.

Povinné vítězství nad severomoravským outsiderem 1. ligy vydoloval v rámci posledního 22. kola základní části florbalistů FBC BRZDY CZ Česká Lípa. Málokdo mohl počítat, že se Ostrava vzepře v tak velkém stylu. Kozelský napřáhl ke své ráně a snížil pro hosty. Jak je florbal rychlá hra, ukázal poslední celek první ligy České Lípě. Během dvaceti vteřin se prosadil Adamík a po něm Machálek a bylo vyrovnáno. Před třetí třetinou tedy zařídil moravský tým pořádné drama na severu Čech.

Ostrava zatlačila na domácí a ti rázem znervózněli. Zmatku kolem hostující branky využil nejlépe Jansa a poslal Lípu zpátky do vedení. Lépe se domácím dýchalo po navýšení skóre od Tichého. Tento gól znamenal střídání ostravských brankářů a impuls přišel Ostravě vhod. Slovák oplatil zorientování se v chaosu okolo branky a 1. MVIL byl zase blízko k vyrovnání.

Zásadní moment byl ve znamení roztržky mezi Jansou a Adamíkem. Domácí hráč byl posazen na dvě minuty, hostující do konce zápasu. Smrčka byl sice prvním střelcem ve hře 4 na 4, ale Slaný po pohledné kombinaci vrátil domácím vedení. V přesilové hře ještě zvýšil náskok Vnuk a hattrick završila opora České Lípy Štěpán Slaný. Ostrava si vzala time-out a ještě se pokusila zvrátit výsledek. Kezua proměnil nájezd, ale poslední slovo patřilo Podrabskému, který zakončil do prázdné branky a pečetil skóre na 10:7 pro Českou Lípu.

Ohlasy po utkání

Vyjádření hrajícího manažera Štěpána Slaného, autora hattricku: „Děkujeme soupeři, že na poslední kolo základní části přijeli v důstojném počtu. Bylo vidět, že v tomto zápase o mnoho nešlo a především Ostrava neměla o co hrát. My jsme nepodali optimální výkon, nicméně my jsme bojovali o umístění v první čtyřce, což se povedlo a těšíme se na příští víkend, kdy začíná play off."

Vedoucí ostravského mužstva Daniel Cabiš po duelu prohlásil: „ Ze začátku jsme asi přijeli místo zápasu na českolipskou pouť, jelikož jsme se v první třetině pouze vozili jako na kolotoči, a proto byl div, že po první třetině nebylo po zápase. V druhé třetině jsme se trochu zvedli a skóre utkání srovnali a nakonec jsme v pětiminutovém oslabení prohráli zápas. Chtěl bych pochválit lajnu mladých a gólmanskou dvojku. Děkuji soupeři za utkání a přejeme mu hodně štěstí v play off."

Branky: 1. Jakub Novák, 6. Jakub Novák, 26. Štěpán Slaný, 28. David Marhan, 43. Dominik Jansa, 44. Milan Tichý, 47. Štěpán Slaný, 49. Radovan Vnuk, 51. Štěpán Slaný, 60. Tomáš Podrabský - 17. Filip Machálek, 34. Miroslav Kozelský, 37. Jan Adamík, 37. Filip Machálek, 44. Filip Slovák, 47. Jakub Smrčka, 57. Georgi Kezua. Rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha. Vyloučení: 2:1 + Jan Adamík 5 + 5 + 5 + ČK1 + ČK1. Využití: 2:0. Diváků: 180. Zásahy brankářů: Lukáš Chyna 11 - Vojtěch Kořínek 31, Jorgos Jatagandzidis 1.

Zbývající výsledky 22. kola:

Spartak Pelhřimov - Florbal Ústí nad Labem 6:15 (3:3, 2:8, 1:4)

FBC Kanonýři Kladno - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:7 po prodloužení (3:1, 3:0, 0:5 0:1)

FbK Svitavy - FBC Liberec 4:9 (3:4, 1:4, 0:1)

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm - BLACK ANGELS 8:7 po nájezdech (2:1, 2:5, 3:1)

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Start98 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Konečná tabulka základní části 1. florbalové ligy.

Muži České Lípy vyzvou rivala z Ústí!

Nedělní večer definitivně určil, kdo s kým se střetne v nadcházející části prolínací soutěže čtvrtfinále play off první ligy florbalistů. A příznivci českolipského mužstva FBC BRZDY CZ se můžou těšit na severočeské derby! Mužstvo trenérů Jiřího Stožického a Štěpána Slaného vyzve v úvodních zápasech celek Florbal Ústí nad Labem!

„Dostali jsme Ústí, které na nás zbylo," informoval Českolipský deník před včerejší 20. hodinou hrající manažer Slaný, jenž v sobotu výrazně pomohl svému týmu k výhře nad Ostravou a k posunu na 4. místo.

„Je to překvapivá volba, protože jsme čekali, že si ústecký celek vybere někdo z trojice před námi. Ale je to výborná zpráva pro fanoušky! Čekáme velké derby se skvělou diváckou návštěvností a víme, že to bude ta nejvypjatější série v rámci letošního čtvrtfinále," řekl pro Deník hrající manažer Slaný.

První zápas sehrají českolipští florblaisté v sobotu 5. března od 19 hodin. Druhé čtvrtfinále je na programu hned druhý den od 16.00. Oba zápasy uvidí Sportovní hala v České Lípě.

Dvojice pro čtvrtfinále play off 1. florbalové ligy:

FBC Liberec - Hattrick Brno
TJ Znojmo - Start98
Svitavy - Kladno
FBC Česká Lípa - Florbal Ústí nad Labem