Před zápasem jasné pasování do role Davida a jasného Goliáše. I tak si mohli připadat florbalisté českolipského FBC ve 22. kole Tipsport Superligy, kteří nastoupili na hřišti Mladé Boleslavi proti celku vedoucímu aktuálně ligovou tabulku. Povinný zisk bodů zůstal „Goliášovi“, vyhrál 7:2, i když mu „David“ pořádně zavařil.

„Zápas rozhodlo neproměňování šancí v prvních dvou třetinách a obdržení gólů na začátku třetí třetiny,“ zhodnotila zápas pro online zápis stručným sdělením trenérka českolipského FBC Lenka Bartošová.

Technology Florbal MB - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:2 (0:0, 2:1, 5:2)

Duel České Lípy proti Mladé Boleslavi se nesl především v duchu loučící se dlouholeté opory domácích Jiřího Boušky. Tomu byl věnován úvodní ceremoniál, při kterém dostal pamětní fotografii, a v hale bylo k vidění video se vzkazy od blízkých.

Mladoboleslavský tým nastoupil ještě v zahajovací sestavě s Jiřím Bouškou, který tak zakončil kariéru svým posledním střídáním při hře. Potom již přišel čas na samotnou hru.

První třetina kupodivu nepřinesla žádnou branku. Pro hostující Českou Lípu se jednalo o slibný začátek. Neinkasování proti Mladé Boleslavi se rozhodně počítá, zvláště když po nepřesnostech domácího celku českolipští hráči nehráli druhé housle. Naopak působili živěji, aktivněji a koncentrovaněji. Svou aktivitu dokázali proměnit ve vedoucí gól, ale až po přestávce. Exboleslavský Radek Krajcigr otevřel skóre zápasu. Tato ledová sprcha na domácí tým zapůsobila a do konce druhé třetiny dokázali obrátit průběžné skóre utkání.

Na začátku poslední části odskočili Mladoboleslavští do vedení o tři branky. Vykřesání naděje pro Českou Lípu se povedlo následnou akcí. Výborný přehled předvedl Štěpán Slaný, který před domácí brankou našel Dominika Jansu, jenž dokázal přesně usměrnit míček do branky.

Jenže Mladá Boleslav rychle zareagovala a znovu odskočila hostujícímu celku.

Pět minut před koncem si zkusili českolipští florbalisté zahrát v šesti bez brankáře. Domácí hráči toho využili dvakrát a konečný výsledek zápasu tedy skončil na číslech 7:2 pro Mladou Boleslav. Ta udržela vedoucí celek tabulky.

Dalším duelem, který čeká na českolipské florbalisty, je domácí utkání proti Otrokovicím 8. února.

Branky: 27. Natov (Curney), 31. Jelínek (Tomašík), 41. Natov (Curney), 49. Curney (Jelínek), 54. Gruber (Pluhař), 56. Natov, 59. Novotný - 22. Krajcigr (Novotný), 53. Jansa (Slaný). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:12. Diváci: 590.
Technology Florbal MB: Musil - Jelínek, Höffer, Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Novák J. Bouška, Petr Novotný, P. Bouška Bína, Curney, Natov Tokoš, Tomašík, Gruber Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.
FBC Česká Lípa: Dvořák - Tichý, Dzierža, Mlejnek, Kadlec, Karel, Jansa, Pastor, Petr Novotný, Slaný, Kněžour, Jirsa, Štěrba, Krajcigr, Vlček, Ekl.