O tříbodovém zisku rozhodli domácí hráči prakticky už v první třetině, kdy se prosadili celkem čtyřikrát. Pelhřimovu tak oplatili porážku z prvního vzájemného měření sil a mají jistou účast ve vyřazovací fázi soutěže.

FBC Česká Lípa - Spartak Pelhřimov 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Před vynikající diváckou kulisou ve sportovní hale se hrálo od počátku podle not domácího mužstva. Už ve druhé minutě rozjásal většinu obecenstva Kněžour. Následně sice Česká Lípa nezužitkovala hru v početní převaze, ale krátce po návratu vyloučeného Fučíka na palubovku přišel druhý zásah z hole Hřebřiny.

Nic v úvodních minutách nenasvědčovalo dramatu. Ojedinělé pelhřimovské pokusy likvidoval spolehlivý Chyna, další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Jirsa sice trestné střílení neproměnil, ale v následné přesilovce zaznamenal přesnou ranou uklidňující třetí gól Kněžour. Perfektní první třetinu pak dovršila luxusní kombinace Mlejnka s Jansou, kdy druhý jmenovaný na bližší tyči uklízel míček do opuštěné brány.

Hostům se na severu Čech nedařilo navázat na slibné výkony z minulých kol. Další dvě branky navíc inkasovali ve druhé části hry. V obou měl prsty šikovný obránce Legner. Ten nejprve připravil gólovou radost Karlovi a následně se pěkně trefil sám. Soupeř sice v závěru druhé třetiny několikrát nebezpečně zazlobil, ale za vytrvalé podpory skupiny svých fanoušků čekal na branku marně.

I ve třetí třetině dokázali hostitelé svůj náskok navýšit. Pokaždé se o to postaral jeden z nejmladších českolipských hráčů Jaromír Vlček. Za zmínku stojí zejména jeho druhý zásah, kdy zády k brance doklepl balonek za záda náhradního gólmana Kuchaře ze vzduchu bekhendem. O čestný úspěch Pelhřimova se za stavu 7:0 pro Českou Lípu postaral po rychlé akci Jan Brothánek.

Severočeši si tak na třetím místě tabulky udržují tříbodový náskok před Hattrickem Brno. Mají aktuálně stejně bodů jako druhé Ústí nad Labem, které ale má ještě dva duely k dobru.

Ohlasy trenérů

Štěpán Motejzík (Česká Lípa): „Dneska nám vyšel vstup do zápasu a udrželi jsme tempo v celém jeho průběhu. Děkujeme soupeři, divákům a Petrovi Čvančarovi."

Jan Knězů (Pelhřimov): „Utkání rozhodla první třetina, efektivita domácích v zakončení a jejich důraz v osobních soubojích. My jsme v první třetině ze svých šancí nic neproměnili a za stavu 4:0 jsme nedokázali reagovat na důrazně a dobře hrající Lípu, která nám udělila lekci v koncovce. Děkujeme divákům za parádní atmosféru a blahopřeji domácím k vítězství."

Branky: 2. a 15. Kněžour, 10. Hřebřina, 16. Jansa, 25. Karel, 29. Legner, 44. a 55. Vlček - 50. Brothánek. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 170. Střely na bránu: 25:25.

Radek Barkman