Vendeta za vyřazení z play-off z let 2013 a 2014 se nekonala. Českolipští florbalisté ve svém druhém utkání v rámci Poháru České pojišťovny opět narazili na soupeře z Tipsport Superligy a znovu odešli z palubovky jako poražení. Rozhodující byla nakonec už první třetina, kterou hostitelé prohráli 0:4 a gólové manko pak už nedohnali.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa -
TJ Sokol Královské Vinohrady
4:8 (0:4, 2:2, 2:2)

Premiéru před domácím publikem si odbyl brankář Jiří Krčál, který poprvé inkasoval už ve čtvrté minutě. Zavadil předložil míček Martinu Skřivánkovi, jenž střelou podél nohy Krčála otevřel skóre. O minutu později lovil balonek ze své sítě podruhé.

S rychlou odpovědí mohl přispěchat Kněžour, ale ke smůle České Lípy trefil jen horní tyč. Když svou šanci nevyužili Českolipští, udeřilo opět na druhé straně. V čase 12:55 zakončil rychlou kombinaci se Zbyňkem Stuchlíkem Lukáš Gregor. S blížícím se koncem první třetiny se Gregor převtělil do role nahrávače a jeho pas zužitkoval nejlepší střelec Vinohrad Bína.

V úvodu druhé části sice Pražané nevyužili přesilovou hru, ale mrzet je to nakonec nemuselo, protože ve 27. minutě dostal míček Jakub Záň a s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl. V další početní převaze se už ale hosté prosadili, Bína sice nejprve trefil spojnici, ale vzápětí upravil na 6:0 pro Vinohrady Jan Linhart.

DNES SE HRAJE 1. liga:
FBC Česká Lípa vs BLACK ANGELSsobota 14. 11. od 19:00
Městská sportovní hala Česká Lípa

Ani za tohoto nepříznivého stavu však svěřenci trenéra Jiřího Stožického flintu do žita nehodili, naopak se ještě pokusili o drama. Brzdy nastartoval v čase 32:00 přesnou střelou Daniel Kněžour. O pět minut později inkasoval gólman Weissgärber podruhé, po pasu Nováka zacílil Jan Hřebřina.

Ve třetí periodě domácí pokračovali ve stíhací jízdě, v 51. minutě zaznamenal premiérový gól v A-týmu Daniel Bouška, a když zanedlouho snížil Mlejnek na 4:6 z pohledu Lípy, bylo rázem zaděláno na drama. Trenér Stožický pak vsadil vše na jednu kartu a odvolal Krčála z branky. Vyrovnat se ale Lípě nepodařilo, naopak ještě inkasovala do prázdné klece z hole Hartmana, a když Gregor zkompletoval hattrick, mohly se Vinohrady radovat z vítězství 8:4.

Ohlasy trenérů

Jiří Stožický (Česká Lípa): „Jsem rád, že jsme se ze stavu 0:6 zvedli a snížili na 4:6. Vyzkoušeli jsme si hráče na více postech a doufám, že v sobotním utkání s Black Angels navážeme na výkon z druhé půlky zápasu s Vinohrady."

Martin Hovořák (Královské Vinohrady): „Zápas rozhodla první třetina, kdy se nám dařilo plnit taktické pokyny a zároveň jsme byli vysoce produktivní. Ve zbytku zápasu byla hra vyrovnaná. Děkujeme soupeři za zápas."

Branky a asistence: 33. Kněžour (Slaný), 36. Hřebřina (Novák), 51. Bouška (Matějíček), 53. Mlejnek - 4. Skřivánek (Zavadil), 5. Gregor (Z. Stuchlík), 13. Gregor (Z. Stuchlík), 19. Bína (Gregor), 27. J. Záň (Zezulka), 30. Linhart (Z. Stuchlík), 58. Hartman, 60. Gregor. Rozhodčí: Monzer, Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.
Česká Lípa: Krčál (Chyna) - Vnuk, Jeřábek, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Hřebřina, Karel, Matějíček, Pastor, Bouška, Slaný, Kněžour, Vlček. Trenér: Jiří Stožický.
Královské Vinohrady: Weissgärber - Nigrin, Rossi, Králík, Linhart, Kareš, Gregor, Bína, Hartman, D. Záň, Raiter, Baudisch, J. Záň, Zezulka, Skřivánek, Z. Stuchlík, Kroupa, Houra, Zavadil. Trenéři: Martin Hovořák, Vilém Svoboda.