Velmi zajímavou zápletku si přichystala poslední dvě kola základní části první ligy florbalistů. Ve dvou zbývajících duelech se totiž potkají týmy ze špičky tabulky a právě vzájemné zápasy mohou přinést do tabulky zajímavé zvraty. Jednu z nejlepších výchozích pozic má Česká Lípa, jež odehrála všechny zápasy se silnou šestkou a čekají ji už jen dva domácí zápasy. Ale všechno má své „ale".

V sobotu do České Lípy přijedou nevyzpytatelné Svitavy, které v posledním zápase doslova zdemolovaly Paskov osmnácti brankami a jako nováček si s přehledem zajistily play off. Na jejich domácí utkání chodí nejlepší návštěvy ve florbalové republice, a užívají si tak premiérový ročník první ligy se vším všudy. To všechno bude stát v sobotu proti českolipskému FBC, který živí teoretickou šanci na umístění na první pozici. K tomu však potřebuje oba duely vyhrát a doufat, že jejich severočeský rival z Litvínova alespoň v jednom utkání klopýtne.

Před domácími florbalisty stojí ještě jedna výzva: mohou překonat zisk z loňského roku, který činil 43 bodů, nyní jich má FBC na kontě o jeden méně. „Teď nám nejde ani tak o první místo, ale spíše o to, jak se nejlépe připravit na play off," říká trenér Jiří Stožický.

„Svitavy mají velmi kvalitní tým, a ačkoliv jsme ho v prvním utkání podle výsledku 11:3 s přehledem porazili, průběh tak jednoznačný nebyl," upozorňuje kouč Stožický a dodává: „Soupeř má ve svém kádru několik nebezpečných hráčů, kteří proti nám nenastoupili, především König a Říha, ale pozor si musíme dát i na ostatní."

Zajímavé utkání mezi Českou Lípou a FBK Svitavy startuje v sobotu 15. února v 19 hodin a vstup pro všechny fanoušky je zdarma!

V posledním zápase základní části (22. února) se Českolipští florbalisté střetnou doma s posledním Paskovem. Hned poté bude následovat klubový ples v kulturním domě Arbes.

KAM ZA SPORTEM

Sobota 15. února

FUTSAL

Krajský přebor mužů: F. A. Zole Česká Lípa B - Reas Česká Lípa (10.30).

LEDNÍ HOKEJ

Krajská liga mužů: HC Česká Lípa - PSK Liberec (15.00).

FOTBAL

Příprava: FC Nový Bor - Jablonec nad Jizerou (13.00). Arsenal Česká Lípa - Štětí (13.00).

FLORBAL

1. liga mužů: FBC Česká Lípa - FbK Svitavy (19.00).

BASKETBAL

Extraliga mladších žákyň: BK Česká Lípa B- K Strakonice (16.00)

Strakonice sice v průběžné tabulce zaujímají předposlední sedmou pozici, jenže před čtrnácti dny na své půdě českolipský tým hodně potrápily a prohrály s ním těsně 52:53 (10:14, 25:28, 43:44), a proto se dá očekávat opět velmi vyrovnaný souboj.

Neděle 16. února

FUTSAL

1. třída okresní soutěže: 8. turnaj, od 9.00, v Novém Boru.

BASKETBAL

Extraliga mladších žákyň: BK Česká Lípa - DBaK Plzeň (9.00).

Západočeský tým zatím okupuje třetí příčku, kam se posunul také díky vysoké výhře nad Lípou před čtrnácti dny v poměru 78:42 (19:13, 37:26, 62:35). Tabulka Extraligy mladších žákyň je hodně vyrovnaná, o čemž svědčí fakt, že rozdíl mezi vedoucím družstvem HB basket Praha a šestým BK Česká Lípa jsou pouhé dva body.