Tým, který ctí zelené a bílé barvy, vedl ve 13. minutě 3:0. Severočeši se vzchopili, ve 24. minutě Pekárek srovnal na 3:3. Jenže Bohemka přišla s rychlou odpovědí a začala sázet jednu branku za druhou. V poslední třetině pak českolipští florbalisté pouze kosmeticky upravili výsledek.

„Jasně nepovedené utkání, domácím jsme nabídli hromadu šancí po našich individuálních chybách. Ani jeden z našich hráčů nepodal nadprůměrný výkon. Špatné bylo také řešení našich brejkových situací, vázlo zakončení, prohrávali jsme osobní souboje,“ zhodnotil utkání Vladimír Trčka, kouč FBC 4 CLEAN Česká Lípa. Zápas řídili dva rozhodčí z Finska – Matilainen a Pekkinen. „Zvládli to dobře, daleko lépe, než řada jiných dvojic,“ poznamenal.

Jeho tým drží v tabulce deváté místo, na řadu přijdou klíčové zápasy. „S postavením v tabulce jsme aktuálně spokojeni. Teď nás ale čekají dva klíčové zápasy, které je potřeba zvládnout,“ dodal.

Fotbalisté Vilémova v posilovně v rámci zimní přípravy na jarní část sezony.
Krajské soutěže by se mohly rozšířit. Přijde nový vítr ze severu?

Abychom byli konkrétní, tak v neděli 11. února hraje Česká Lípa na půdě Black Angels (v tabulce aktuálně 11. místo) a o týden později na palubovce Sokola Královské Vinohrady (v tabulce aktuálně 10. místo).

FbŠ Bohemians – FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:6 (3:2, 6:1, 6:3)

Branky: 3. Gajdoš, 10. Šebek, 13. J. Petrák, 27. Buršík, 28. Kvasnica, 30. Kvasnica, 31. Bílek, 34. Kvasnica, 36. Kvasnica, 42. Trnka, 46. Šebek, 48. Buršík, 53. Šebek, 56. Kawulok, 59. Brynda – 18. Šedivý, 19. Krajcigr, 24. Pekárek, 52. Kopič, 54. Mlejnek, 60. Kopič.

Rozhodčí: Matilainen – Pekkinen. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváků: 128. Zásahy brankářů: Műck 22 – Dvořák 23.