Pardubice v loňské sezoně stejně jako Česká Lípa hájily svou superligovou příslušnost až v sérii play-down. V ní ovšem na domácí půdě zvládly sedmý zápas, když přetlačili otrokovické Pantery. Svěřenci kouče Ladislava Štancla chtějí v novém ročníku sestupovým starostem předejít a snaží se vhodně doplnit kádr.

Nicméně kouč Východočechů musel před startem nové sezony skousnout i několik nepříjemných odchodů. Lukáš Kučera zamířil do Ostravy, Adam Šmíd pak do nedalekých Vítkovic. S klubem se navíc rozloučily i dvě jeho legendy – Ivo Teichman a Jakub Burian. Opačným směrem naopak zamířili Ondřej Hurt nebo mladý lotyšský útočník Ralfs Polis. V kádru Pardubic jsou nově také mladíci Radek Drba, Maximilián Škoda nebo Petr Zajíček. Vrátil se Michael Smola.

Vedle nepříjemného pohárového vstupu a porážky 6:7 s Hradcem Králové se však Pardubičtí blýskli na nedávném Czech Open. Zvládli několik zápasů proti soupeřům z nižších českých soutěží včetně Letky nebo Startu Praha a souboje s lotyšskými celky, ve finále pak padli až na nájezdy se švédskou Umeou. Před duelem v České Lípě se tak zdají být Pardubice v optimální herní pohodě. 

Florbalisté České Lípy - ilustrační foto.
Florbalisté potrápili Spartu. Doplatili na ztráty ve středu hřiště

V loňské sezoně se oba dva celky utkaly pouze dvakrát v základní části Superligy. V domácím souboji těsně před reprezentační přestávkou zvítězila Česká Lípa jasně 8:2, ve venkovní důležité lednové odvetě pak v rámci tzv. School matche uspěly Pardubice poměrem 7:6. 

Českolipští už nasadili do souboje na Spartě některé nové posily. V obraně se tak představil Daniel Kellermann nebo Jakub Šedivý, v útoku už nastoupili Tomáš Pšenička či Vladimír Trčka mladší. Jeho otec a nový českolipský kouč však má v záloze ještě eso v osobě velezkušeného obránce Radima Křenka. Kromě pohárového vystoupení odehráli dosud Českolipští ještě čtyři přípravné duely. Dvakrát prohráli s úřadujícími šampiony ze Střešovic a s Libercem zaznamenali venkovní porážku a domácí vítězství. 

Pro Českou Lípu se bude jednat o jediný pohárový duel na domácí půdě. Skupinovou fázi následně zakončí soubojem na půdě Hradce Králové. Středeční souboj se superligovým soupeřem začne v českolipské sportovní hale od 19:00 a jste na něj srdečně zváni. Rozhodčími utkání budou pánové Jan Brejcha a Petr Herman.

Dosavadní souboje ve skupině vrcholové části Poháru českého florbalu:

Pardubice - Hradec Králové 6:7 (2:2, 3:0, 1:5)
Branky Pardubic: Žáček 2, Bína, Drba, Pakosta, Polis.

Sparta - Česká Lípa 10:5 (3:1, 3:4, 4:0)
Branky České Lípy: Krajcigr 2, Kouba, Trčka ml., Pšenička.

Zdroj: fcbcceskalipa.cz