Večer plný dárků, jak akci v loňském roce nazval a inicioval českolipský florbalový oddíl, vyvrcholí v neděli 22. prosince od 16 hodin ve sportovní hale, a to v rámci posledního letošního duelu 1. florbalové ligy mužů mezi domácími borci a Rožnovem pod Radhoštěm.

„Před rokem se pro děti z dětského domova podařilo vybrat přes patnáct tisíc korun, a k tomu získat velké množství krásných dárků. Všechny jsme je pak dětem veřejně předali. Proto letos vznikl nápad pomoc rozšířit také pro dětské oddělení českolipské nemocnice i speciální školu v České Lípě, která se zaměřuje na autisty (vývojově duševně postižené děti pozn. autora). Věříme, že po zkušenosti z roku 2012 dokážeme vybrat ještě větší finanční obnos, a pomoci tak těm, kteří to potřebují nejvíc malým dětem," řekl Českolipskému deníku Štěpán Slaný, manažer FBC Č. Lípa.

Sbírka pro děti z výše zmiňovaných subjektů probíhá dlouhodobě. Jaký je nyní dílčí výsledek? „Jsme rádi, že se nám podařily zajistit všechny dárečky, o které si děcka z dětského domova napsala. V současné době dolaďujeme už jen potřeby pro ty malé v českolipské nemocnici," usmál se manažer Slaný.

Součástí této charitativní myšlenky, jež vzešla z ústředí klubu FBC, je také finanční sbírka. Ta se uskuteční právě v průběhu nedělního mistrovského zápasu domácích florbalistů s Rožnovem.

„Výtěžek z tohoto dobrovolného vstupného bude použit k nakoupení zbylých dárků, které zatím nebyly pořízeny, a především na přispění k nákupu nových televizí pro dětské oddělení českolipské nemocnice," potvrdil Štěpán Slaný.

Informace o akci Večer plný dárků lze získat na info@fbcceskalipa.cz