Kadaň je pro českolipské hráče noční můrou, jelikož je v minulé sezoně na domácí půdě porazila a sebrala jim tak naděje na postup do 1. ligy. Na druhé straně Chomutov dokázal jen v posledních třech zápasech nastřílet soupeřům úctyhodných 34 branek. Dalo se tedy čekat, že se tým z Č. Lípy pořádně zapotí.

FBC DDM Kadaň
- FBC Č. Lípa 6:11 (3:2, 1:4, 2:5)

Kadaň hostující florbalisty překvapila novou halou, která byla nedávno otevřena podobně jako ta v Č. Lípě. K sobotnímu utkání si bohužel nenašlo cestu mnoho domácích fanoušků. Takže atmosféra v ochozech byla spíše poklidnější. Hráči Kadaně si s tím však moc hlavu nelámali a do utkání vlétli v plné parádě. V polovině druhé minuty sice otevřel gólový účet hostů Karel, jenže během dalších pěti minut Lípa prohrávala už 3:1. Mohlo být ovšem ještě hůř, jenže domácí hráči dopláceli na nepřesnou střelbu.

Č. Lípa se ale nedala tak snadno, v 8. minutě snižoval Merlíček po kombinaci s Marhanem. Českolipským bohužel poněkud utekl úvod utkání, chybovali zejména v obraně. Naopak Kadaň předvedla důraz a velkou aktivitu, což jim vyhrálo první třetinu v poměru 3:2. Kdo však očekával, že se domácí do další třetiny pustí se stejnou vervou jako do té první, byl nemile překvapen.

Českolipští převzali iniciativu, ovládli hrací plochu a soupeře k ničemu nepustili. Stav utkání byl najednou 5:3 pro hosty. Dvoubrankový rozdíl ale netrval ani minutu. Po pravém křídle se uvolnil domácí Odlas a snižoval na rozdíl jednoho gólu. Hra se neuvěřitelně zrychlila, během několika minut napadalo spoustu branek. I na čtvrtou branku Kadaně ovšem našli hosté odpověď. Přesnou střelou k tyči zvyšoval Vnuk.

Domácí měli ke konci druhé třetiny ještě výhodu přesilové hry, ale jelikož ji nedokázali zužitkovat, šlo se do kabin za stavu 6:4 pro hosty.Třetí třetina přinesla zejména poněkud přísnější metr ze strany rozhodčích. Hosté se ale nenechali vylučováním rozhodit a pořád kontrolovali hru. Kadaň se předvedla zejména aktivní první třetinou, bohužel jim jejich elán během dalších minut postupně vyprchal. Najednou byli u balónu pomalejší, nestíhali v osobních soubojích, neměli síly na protiútok.

K hostům jakoby se najednou přiklonilo štěstí, které doposud postrádali. Ve 47., 50. a 58. minutě skóroval Jakub Novák, který si tak připsal hattrick. Překvapivě padaly góly ještě v samém závěru utkání. Minutu před koncem vstřelil jedenáctý českolipský gól Merlíček, a tak si Č. Lípa odvezla naprosto zasloužené vítězství 11:6.

„Po hrozné první třetině jsme tento zápas vyhráli díky dobré produktivitě a nezkušenosti Kadaně. Proti silnějšímu soupeři by takový výkon nejspíše znamenal ztrátu bodů,“ komentoval utkání střelec hattricku Jakub Novák.

Branky (asistence): 01:35 Karel (Vnuk), 08:45 Merlíček (Marhan), 29:59 Motejzík (Novák), 32:27 Jeřábek (Vnuk), 32:47 Jirsa, 33:47 Vnuk (Tichý), 47:37 Novák (Tichý), 50:34 Novák (Tichý), 50:40 Motejzík (Jirsa), 58:09 Novák (Motejzík), 58:30 Merlíček (Marhan).
Sestava: Knol (Mayer) Rozman, Mlejnek, Vnuk, Tichý Jeřábek, Motejzík, Novák, Marhan, Karel, Merlíček, Hybš, Jirsa. Trenér: Štěpán Slaný. Diváci: 60. Střely: 30:37.

FbC 98 Chomutov
- FBC Č. Lípa 5:7 (3:2, 1:1, 1:4)

Úvod zápasu bohužel kopíroval špatnou defenzívní činnost Českolipských ze sobotního utkání proti Kadani. Hráči Chomutova tyto chyby okamžitě trestali a první třetinu vyhráli 3:2.

První minuty druhé třetiny vyšly znovu lépe domácím a ve 26. se trefil Novotný 4:2. Jenže pak Č. Lípa nabrala druhý dech, začala být důraznější a rychlejší. Najednou se celé dějství odehrávalo hlavně na polovině Chomutova. Ve 31. minutě snižoval Tichý na 4:3. Třetí třetina už byla jasnou záležitostí hráčů Č. Lípy, kteří skóre zápasu otočili na 7:4. Domácí se sice v závěrečných minutách snažili z plných sil, Kampf snížil, jenže na víc už nestačili. Č. Lípa si tak odvezla z Chomutova další tři body za výhru 7:5.

„První polovina zápasu nebyla z naší strany příliš povedená. Zbytečné chyby v obraně, malé nasazení a jak už bývá zvykem, nedůraz v brankovišti. Chomutov všechny chyby nekompromisně trestal a předváděl velice slušný florbal. Ovšem tři proměněné přesilové hry a brzké vyrovnání na začátku třetí třetiny nám vlily krev do žil a ukázali jsme, jak se bojuje o tři body, které jsme nakonec zaslouženě získali,“ zhodnotil utkání kapitán Lukáš Mlejnek.

Branky (asistence): 04:21 Karel (Jirsa), 09:09 Jirsa, 30:58 Tichý, 41:14 Jirsa (Tichý), 43:28 Mlejnek, 49:54 Mlejnek (Merlíček), 52:39 Merlíček.
Sestava: Mayer (Knol) Rozman, Mlejnek, Vnuk, Tichý Jeřábek, Tregner, Smolnický, Novák, Marhan, Karel, Merlíček, Veber, Jirsa. Trenér: Jiří Nágr. Diváci: 93.