Českolipští florbalisté si tak zpříjemní třítýdenní přestávku vynucenou právě probíhajícím MS žen v Brně a Ostravě.

„Najeli jsme na fyzickou přípravu, kterou směřujeme k play off, a s Tatranem jsme se dohodli na dvou utkáních. To první odehrajeme u nás ve středu, druhé pak v Praze," informoval Deník hrající manažer českolipského klubu Štěpán Slaný s tím, že termín odvety není ještě známý.

Trenéři Lípy do sestavy pošlou tři talentované hráče: brankáře Lukáše Chynu, útočníky Daniela Kněžoura a Radka Matějíčka.

„Všichni tři tak mají ideální šanci zaujmout trenéra Tatranu Luďka Beneše, který je zároveň i hlavním koučem juniorského národního týmu, jehož dres by všichni naši tito tři borci rádi oblékli," prozradil Slaný a poznamenal, že se to již podařilo Radku Gwuźdźovi, Ondřeji Machovi, nebo se už zúčastnili soustředění Dominik Jansa a Jan Hřebřina.

„Chceme jim dát možnost přičichnout k lepším podmínkám, a toto je pro ně ideální motivace, jak se dál posunovat svým dalším růstem," plánuje jejich trenér Štěpán Slaný.

V pátek se muži českolipského FBC představí na hřišti Chodova, účastníka letošního Superfinále. Za Chodov nastupuje několik reprezentantů v čele s pointmakerem celé extraligy Matějem Jenřišákem.

Nejbližší zápasy  FBC:BRZDY CZ Česká Lípa  – Tatran Střešovice  (11. 12., 20.00,  SH Česká Lípa).
Pedro Peréz Chodov – BRZDY CZ  Česká Lípa (13. 12., 19.00, SH Jižní Město Praha).