Šestnáctinásobný šampion České republiky čeká na mistrovský titul od roku 2015. Je ovšem pravdou, že se vydal cestou výrazného omlazení kádru. Tým tvořený i několika hráči, kteří se účastnili nedávného úspěšného světového šampionátu v Brně, kde česká reprezentace vybojovala zlaté medaile, navíc prožívá skvělý vstup do sezony.

Tatran ji odstartoval výborným účinkováním ve skupině českého poháru, kde vsítil třiadvacet branek Chomutovu, dvanáct Liberci a deset Kladnu. S obdivuhodným skóre 45:3 si tak zajistil přesvědčivý postup z první pozice a na kvalitní pohárové výsledky navázal i v úvodním souboji Superligy. V něm totiž svěřenci Milana Fridricha deklasovali Královské Vinohrady vysoko 11:2, přičemž o jejich góly se postaralo hned osm hráčů. Je jasné, že letos bude střešovický Tatran kvalitním soupeřem pro celou řadu soupeřů.

VIDEO PŘENOS ZDE

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Střešovicemi však jsou v poslední době zejména na domácím hřišti velmi napínavé. Severočeši dokázali svého věhlasného soupeře z dosavadních čtyř superligových utkání dvakrát porazit, ve zbylých dvou případech pak proti němu drželi vedení ještě v závěrečné dvacetiminutovce. Venku však Českolipští doposud nezískali na Tatranu ani bod a prohráli s ním všechna tři soutěžní utkání sezony 2020/2021.

Úplně špatný vstup do nového ročníku nicméně neprožívají ani svěřenci kouče Davida Derky. Na povedená vystoupení v českém poháru navázali i srdnatým bojem s favorizovanými Bohemians, nakonec se však museli smířit s porážkou 6:10. Rozhodovalo se především v nerovnovážném počtu hráčů na hřišti, když hosté inkasovali v celém utkání hned 12 trestných minut a Klokani četná vyloučení trestali.

ONLINE PŘENOS ZDE

Shodou okolností právě na utkání proti Střešovicím byl loni na konci září naposledy umožněn vstup českolipským fanouškům na tribuny v rámci superligového utkání. „Čeká nás první domácí zápas, na který se těšíme hlavně kvůli skvělým fanouškům. Ale začínáme hned zostra. Tatran považuji letos za tým, který by mohl změnit složení Superfinale. Od soupeře čekám aktivní hru se spoustou šikovných kluků. My se budeme dál soustředit na naší hru, kterou budeme chtít posunout zas o kus dál,“ uvedl před utkáním kouč českolipského výběru David Derka s tím, že se opět těší na dobrou atmosféru na tribunách.

Utkání s nejúspěšnějším klubem tuzemské historie startuje v pátek 17. září od 19 hodin v českolipské sportovní hale. Vstupné je na něj zdarma a kapacita tribuny není doposud nijak omezena. Změnou oproti předchozím sezonám ale bude skutečnost, že namísto obvyklých parket se utkání odehraje na povrchu tarkett. Utkání odřídí Přemysl Bališ a Peter Varga.

Zdroj: fbcceskalipa.cz