Vzhledem v situaci v tabulce bude po těchto zápasech jasněji v otázce, zda budou svěřenci Davida Derby bojovat o přímé udržení Livesport Superligy nebo budou muset absolvovat skupinu o udržení.

Prvním soupeřem budou Otrokovice, které jsou momentálně v tabulce na třinácté pozici. Poslední vzájemný zápas dokázala po velkém boji Česká Lípa vyhrát 5:4. Panteři dokázali z odehraných třinácti zápasů získat jen osm bodů. Ovšem minulý víkend dokázali zvítězit nad Hattrickem Brno 6:4.

Českolipští nedělní utkání odehrají právě proti Hattricku Brno. Půjde o první vzájemný duel v této sezóně, odveta se bude hrát až v rámci posledního kola základní části Livesport Superligy.

Česká Lípa a Brno mají shodně 11 bodů a Hattrick je momentálně na desáté pozici, která zajišťuje přímou záchranu. Právě výsledek tohoto klání může výrazně napovědět o ambicích na vyhnutí se skupině o udržení. Českolipští hráči vědí, v jaké situaci se nachází a na dvojzápase se náležitě připravují.

„Máme před sebou jeden z nejdůležitějších víkendů této sezony. Jedná se o klíčové zápasy, které mohou rozhodnout o tom, jak by mohla vypadat spodní polovina tabulky po základní části. Oba duely můžeme stejně tak vyhrát i prohrát, ani jeden z nich nemá jasného favorita. Ze všech sil se ale popereme o každý bod a já doufám, že jich bude šest,“ poznamenal jeden z nejzkušenějších hráčů FBC Česká Lípa Radek Krajcigr. Tomu zároveň patří druhá pozice v tabulce produktivity soutěže.