Pražané přitom do utkání vstoupili nebojácně a zprvu byli lepším protivníkem, navíc se v páté minutě dostali do vedení díky Zouzalovi. Poté však převzala na chvíli otěže zápasu do svých rukou Česká Lípa a po krásné akci Ekla a Jirsy dokázal pohotovou střelou vyrovnat Jansa. Gólová výměna pak proběhla ještě jednou. Na překvapivou ránu Kolstrunka k bližší tyči odpověděl do přestávky přesnou ranou z křídla Spilka.

Druhá třetina by se v podání České Lípy dala označit za možná nejpovedenější v sezoně, domácí ji vyhráli 2:0. Senzaci pak dokonali i přes další drama v závěrečné části utkání, kdy udeřili hned čtyřikrát. Lví podíl měli na triumfu Lípy dvougóloví Jan Spilka a Radek Krajcigr.

Před 349 výbornými diváky tak florbalisté České Lípy oslavili čtvrté vítězství v sezoně, které drží i nadále mužstvo trenérky Lenky Bartošové v horní polovině tabulky. Znovu do akce jde tým až 16. listopadu, kdy jede v rámci jedenáctého kola Superligy na půdu Královských Vinohrad.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 8:5 (2:2, 2:0, 4:3)
Branky: 10. Jansa, 19. a 45. Spilka, 24. Slaný, 31. a 44. Krajcigr, 52. Tichý, 56. Jirsa – 5. Zouzal, 14. a 47. Kolstrunk, 47. Čermák, 60. Marvánek. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 349. Střely na branku: 27:32.