Sezona pro ně skončila. Muži florbalového klubu FBC Česká Lípa ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off 1. ligy podlehli Královským Vinohradům 2:3 po prodloužení, sérii prohráli 1:3 na zápasy a byli vyřazeni. Ale končí se vztyčenou hlavou!

„Škoda, že jsme nezvládli první dvě domácí utkání, po kterých jsme v sérii prohrávali 0:2. Ale v sobotu v Praze jsme vyhráli a věřili, že se nám to podaří i v neděli večer. Byli jsme lepší, ale kluci neproměnili šance," řekl Deníku manažer klubu Štěpán Slaný.

3. zápas play off: Královské Vinohrady - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:7 (1:2, 2:4, 2:1)

Vinohrady skoro celé utkání dotahovaly dvoubrankový stav Lípy. „Kluci hráli uvolněně, věděli, že nemají co ztratit. Také jsme změnili taktiku, více jsme čekali, co Vinohrady vymyslí a trestali je z rychlých brejků," hodnotil sobotní utkání českolipský trenérJiří Stožický.

Dařilo se především prvnímu útoku, který zařídil první tří góly, a také českolipskému kapitánu Lukáši Mlejnkovi, jenž nastoupil netradičně v útoku. „Za stavu 0:2 jsme potřebovali něco změnit, chtěli jsme zklidnit obranu a naopak nabudit útok nějakým přímočarým hráčem, což Lukáš splňuje výborně," liboval si změnu v sestavě Stožický.

Branky a nahrávky: 4. Raiter, 25. Smutný (Lanc), 29. J. Mareš (Svoboda), 41. Lanc, 54. Raiter (Votruba) - 7. Jansa, 11. Jansa (Procházka), 21. Procházka, 25. Mlejnek (Merlíček), 32. Tichý (Vnuk), 39. Mlejnek (Novák), 56. Mach (Procházka). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 263

4. zápas play off: Královské Vinohrady - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 1:0)

Chleba se lámal především v první třetině, kdy Česká Lípa vlétla do zápasu ve velkém stylu a po pěti minutách ji poslal do vedení Procházka. Pak ale Českolipským zvlhnul střelecký prach, když zahodili tři tutovky před opuštěnou domácí klecí. A zákonitě přišel trest: po trestném úderu u brankoviště zakončoval Mareš do prázdné branky.

I ve druhé třetině Vinohrady ukázaly, že volné údery v jejich podání jsou smrtelné. Rychlá rozehrávka našla Svobodu, který pomocí břevna a Ponomarevových zad dostal míček do branky. Rychlou odpověď našel českolipský veterán Motejzík, jenž od mantinelu krásně vymetl jinak výbornému Weissgärberovi šibenici a po půl minutě srovnal na 2:2.

V poslední třetině se hrál hodně opatrný florbal, góly nepadly, a tak rozhodnutí přišlo až v prodloužení. Domácí Gregor vystřelil od mantinelu a tečovaný míček skončila až za bezmocným Ponomarevem.

„Po základní části jsme skončili na výborném třetím místě, v play off jsme však doplatili na menší zkušenosti a tu sérii si prohráli už doma. Bylo vidět, jak hodně nám chybí zraněný Štěpán Slaný, protože kdyby nastoupil, série by byla úplně o něčem jiném. Ale sezona dala všem našim klukům cenné zkušenosti, byla to pro ně obrovská motivace a v příštím roce budeme mít ty nejvyšší ambice," zdůraznil českolipský kouč.

Branky a nahrávky: 20. J. Mareš (Svoboda), 33. Svoboda (J. Mareš), 65. Gregor (M. Mareš) - 6. Jansa (Jeřábek), 33. Motejzík (Vnuk). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 241.