Tým s názvem BRZDY CZ nečeká nic lehkého, vždyť na horkou půdu do České Lípy přijede hlavní favorit 1. ligy, ex-extraligový celek Kladna, který se netají ambicí, že si v tomto ročníku opět zajistí extraligovou příslušnost, což naznačilo už prvním utkání sezony, v němž si Kladenští poradili s nevyzpytatelným Litvínovem v poměru 5:4.

Výborně však do soutěže vstoupila i Česká Lípa, která z hřiště loňského finalisty z Brna dokázala přivést stejně těsnou výhru 5:4 a připsala si první tři body do tabulky.

Českolipské mužstvo doznalo oproti loňské sezoně několik podstatných změn, ačkoliv kostra týmu zůstala stejná, obalila se několika novými hráči. V útoku již působí „mladé pušky" z juniorského týmu, Ondřej Mach a Dominik Jansa, z ročního působení v Ústí nad Labem se vrátil střelec Petr Procházka.

Velkou událostí pro českolipský florbal však bude působení českého reprezentanta a odchovance Štěpána Slaného, který se po deseti letech v extralize rozhodl pomoci mateřskému klubu zvýšit jeho ambice. Neméně důležitou novinkou je i hotový přestup brankáře ruské sborné Ivana Ponomareva, jehož definitivní setrvání bylo potvrzeno na konci srpna.

Jak Slaný, tak Ponomarev aktuálně bojují o nominaci na prosincové MS ve Švýcarsku. FBC by se tak stal raritou tím, že by vyslal dva reprezentanty z mužstva nižší soutěže a ještě do dvou národních týmů!

Mužské družstvo FBC BRZDY CZ Česká Lípa se letos připravuje pod taktovkou Jiřího Stožického, který společně se Štěpánem Motejzíkem ukončil angažmá na lavičce extraligové Mladé Boleslavi a naplno se budou věnovat trénování, resp. hraní v České Lípě.

Klub FBC se může tradičně spolehnout na vynikající diváckou kulisu, veřejným přáním vedení klubu je mít na každý zápas vyprodáno, což se patrně na první utkání podaří.

„Podle ohlasů jsme přesvědčeni, že na první letošní domácí zápas bude plná hala, tedy podobně, jako tomu bylo při baráži o první ligu," tuší manažer a hráč v jedné osobě Štěpán Slaný, který odkrývá i novinky pro fanoušky. „Máme připraveny zajímavé soutěže o hodnotné ceny, vybavili jsme fanklub sadou bubnů a připravili další zpestření našich duelů," láká na tribunu Slaný.

Sobotní florbal v České Lípě nebude jen o mužích. Předkrm si mohou fanoušci dopřát ve sportovní hale již dnes dopoledne, kdy se představí dva týmy starších žáků v první severočeské lize (9.00 a 11.30).

KAM ZA SPORTEM O VÍKENDU

Sobota 22. září

Krajský přebor mužů: Doksy Višňová (16.30).

I. A třída mužů: Mimoň - Bozkov (16.30).

I. B třída mužů: Bukovany - Rynoltice, Staré Splavy - Doksy B/ Jestřebí (16.30).

III. třída, skupina A: Noviny - Mimoň B, Lindava - Velký Valtinov B, Kunratice - Pertoltice (16.30).

III. třída, skupina B: Horní Libchava - Blíževedly, Sosnová - Holany, Žandov - Tuhaň (16.30).

Neděle 23. září

I. B třída mužů: Velký Valtinov - Dubice (14).

Krajský přebor U19: Doksy - Železný Brod (14).

I. A třída U19: Stráž pod Ralskem - Vratislavice (9.30).

II. třída OP mužů: Kamenice - Sloup, Stružnice - Kamenický Šenov (15.00), Loko Česká Lípa - Polevsko, Zahrádky - Skalice B, Kravaře - Zákupy, Brniště - Dolní Libchava (16.30).

III. třída, skupina A: Cvikov B - Svor (16.30).

III. třída, skupina B: Bukovany B - Okna (10.30).

Okresní přebor st. žáků: Zákupy - MAHO Jablonné v Podjěštědí (10.00).

Okresní přebor ml. žáků: Doksy B - Skalice, Stružnice - Mimoň, Dubice - Stráž (10.00), Horní Libchava - Dubnice (14.00).