Z prvních dvou zápasů mají bilanci jedné prohry a výhry. V úvodním přípravném zápase, který se hrál 25. června, nestačila Česká Lípa na Chomutov 2:9. Druhý mač vyšel Lípě lépe. 1. července dokázali českolipští porazil Black Angels v dramatickém duelu 6:5. Tou dobou se tým nacházel v tréninkovém procesu, pracoval zejména fyzické kondici.

„Dva odehrané přípravné zápasy jsme brali jako tréninkové zpestření. Do prvního domácího zápasu s Chomutovem zasáhlo poměrně hodně mladých hráčů, zkušení kluci nehráli. Druhý zápas už byl z naší strany o něco lepší a vyhráli jsme ho,“ vrátil se k přípravným kláním trenér FBC Česká Lípa David Derka.

LEPŠÍ JSOU ZÁPASY

Vedení České Lípy přehodnotilo plány přípravy a minulý týden se ještě hráči připravovali individuálně. „V závislosti na koronavirové situaci jsme prodloužili hráčům individuální přípravu o týden. Od pondělí jsme začali trénovat společně,“ poznamenal Derka.

Podle jeho názoru jsou pro pozorování hráčských dovedností lepší zápasy než tréninky. „Pro nás jako nové trenéry je fajn vidět hráče v zápasovém tempu. Trénink úplně nevypovídá o kvalitách hráče. Z tohoto pohledu jsou zápasy příjemnější než pouze tréninky,“ sdělil Derka.

SESTAVA SE UŽ RÝSUJE

I když Českou Lípu čeká teprve třetí přípravné utkání, trenéři už začínají tušit složení jednotlivých formacích. „Představu o dvojicích a trojicích máme. Zjišťujeme, kteří hráči by mohli hrát spolu. Tyto hráče pak necháváme spolu, aby se sehráli a byli na Superligu připravení,“ prozradil o skládání sestavy českolipský kouč.

S NOVÝMI TRENÉRY

Po sezóně 2019-2020, která nebyla kvůli koronavirové pandemii dohraná, došlo ke změně v trenérském týmu FBC Česká Lípa. Jiří Stožický přestoupil do Mladé Boleslavi, a tak klub hledal nové lodivody. Vedení klubu se rozhodlo pro Davida Derku jako hlavního trenéra. Jeho asistentem je Petr Kopta. Pod jejich vedením se tým pustil do přípravy na další sezónu v Superlize.

Na přípravný zápas proti Ústí se Česká Lípa těší. „Uvidím, kolik hráčů budeme mít k dispozici proti Ústí. Někteří jsou ještě na dovolené, jiní jsou nemocní. Čekáme, že si zahrajeme s dobrým soupeřem, který má ambice postoupit do nejvyšší soutěže,“ dodal na závěr Derka.