Předolympijský pátek 9. února bude datem, kdy se odehraje jeden z nejdůležitějších duelů českolipských florbalistů v boji o přímou záchranu v Tipsport Superlize. Přijede celek TJ Znojmo LAUFEN CZ, s nímž Českolipští mají bohatou bilanci vzájemných zápasů, neboť se s tímto soupeřem potkávali i v první lize. „Jsme v napínavém finiši,“ říká obránce Štěpán Slaný.

Oba celky usilují o záchranu. V tabulce jedenáctá Česká Lípa má zatím 21 bodů, tým z jihu Moravy nasbíral o jeden méně a okupuje dvanáctou příčku, když před dvěma týdny prohrál doma s Libercem 5:6 v prodloužení.

Jenže oproti České Lípě má Znojmo v posledních čtyřech zápasech základní části těžší los, neboť ve třech z nich se utká s vedoucím trojlístkem tabulky: Vítkovice, Chodov, Mladá Boleslav. „Víme to, a proto se už teď chceme zaměřit především na play- down,“ netají sekretář znojemského klubu Jan Šťastník s tím, že mužstvo pojede v pátek odpoledne do České Lípy s cílem uhrát co nejlepší výsledek, a to i s podporou svých fanoušků, pro které klub pořádá autokarový výjezd.

„Je to těžký soupeř, který spolu s námi hrál každý rok špičku první ligy. Řekl bych, že dlouho jsme na Znojmo uměli zahrát, ale z posledních pěti vzájemných zápasů jsme s nimi vyhráli pouze jeden. Věřím, že to v pátek konečně zlomíme na naši stranu,“ zdůrazňuje mladý českolipský útočník Dominik Jansa.

Zápas 23. kola Tisport Superligy mezi FBC 4CLEAN Česká Lípa a TJ Znojmo LAUFEN CZ začíná v pátek 9. února od 19.30 hodin v českolipské sportovní hale.

V tabulce je Lípa se ziskem 21 bodů jedenáctá, o bod před ní je FBC Liberec, kterého v neděli 11. února čeká doma nadmíru těžký soupeř z Mladé Boleslavi, jenž je v Superlize třetí.