Romania Ursus - Lososy na roštu 9:5

Při pohledu na trio statečných, byť florbalově excelentních, Rumunů před liduprázdnou střídačkou, oproti devítičlennému mančaftu Lososů, by kdekoho mohlo přivést na myšlenku, že to je pouze předobraz popravy Ursusu. Ale opak byl pravdou a mladí Lososy si nepochopitelně nechali vnutit soupeřovu hru, která se opírala především o hru ve stoje a vyčkávání na chyby v obraně Lososů.

Již od počátku si tito tři stateční udržovali vedení a nejvíce si zápas užíval tradičně skvělý Hřebřina, jenž svým kamarádům z FBC nadělil šest „buřtů", na druhé straně se o podobný kousek pokoušel nejvíce bodující hráč ligy Matějíček, jeho účet po utkání obsahoval pouze čtyři čárky. Zápas bez vážnější zápletky skončil jednoznačnou výhrou Romania Ursus 9:5.

Ostřílení harcov. - Fehrer Bohemia 12:2

Ani druhý zápas by rozhodně neunesl nálepku drama. Možná snad jen v prvním poločase, kdy dosahovala úroveň bránění Fehreru docela slušných hodnot, to chvílemi vypadalo, že utkání by mohlo být vyrovnané, ale bez vstřelených branek to jde vždy jen stěží, Fehrer tak prohrával v poločase 3:0.

To jediné, co zdobilo hru v prvním poločase, obrana Fehreru, se v tom druhém zcela ztratilo, a tak mohl harcovník Mezlík v klidu sbírat body do tabulky produktivity. Za povšimnutí stojí i jiný hráč Ostřílených harcovníků, a to David Hybš. Ten, jakožto nová akvizice týmu vyznávajícího žluté barvy, rozhodně nezahálel, alespoň co se ofenzivy týče a na uvítanou se představil svou čtyřgólovou vizitkou. Jasný průběh zápasu potvrzuje i v celku vše vypovídající skóre 12:2.

Lososy na roštu - Ostřílení harcov. 11:9

Konečně třetí zápas, který díky postavení soupeřů v tabulce sliboval konečně aspoň nějaké drama. Lososy na roštu měli mezi svými zápasy výhodu delšího odpočinku a na svého rivala v boji o vítězství v základní části doslova vlétli. Krok po kroku si šli pro svou výhru a za stavu 8:3 v druhém poločase se už možná viděli v šatně na oslavách, Ostřílení harcovníci však zvedli hlavu a dokázali jít svému osudu vstříc.

Během čtyř minut vyrovnali na 8:8, následně i na 9:9. V této fázi utkání šlo opravdu o boj na ostří nože a pro tvrdší zákroky nechodili hráči daleko. Nakonec ale se Lososy na roštu tomuto vzepětí postavili čelem a svou technickou hrou strhli zápas na svou stranu a to poměrem 11:9.

Tabulka

1. Ostřílení harcovníci 80:58 14

2. Lososy na roštu 113:84 12

3. Radiáci Č. Lípa 85:77 10

4. Romania Ursus 65:91 8

5. Fehrer Bohemia58:91 4

Program dalšího kola (14. 3.): Romania Ursus - Radiáci Česká Lípa (18.00), Romania Ursus - Lososy na roštu (19.00), Fehrer Bohemia - Radiáci Česká Lípa.

Filip Knapčík