Dlouho očekávaný debut českolipských florbalistů v první lize před jejich fanoušky zaplnil Sportovní halu až do posledního místa.Domácí tým pod taktovkou reprezentanta Štěpána Slaného, který zaznamenal obě branky českolipského týmu, zkušenějšímu soupeři vzdoroval se ctí, přesto smolně podlehl 2:4.

„Kluci hráli skvěle, jen měli smůlu. Byla tu však výborná atmosféra a už se moc těším na další zápas našich hráčů," řekla při odchodu z českolipské sportovní haly jedna z fanynek Marika Tůmová.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - FBC Kladno 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Zápas měl od úvodního buly vysokou kvalitu a i přesto, že si Českolipští udržovali optickou převahu, do šancí se přes pevnou obranu Kladna dostávali jen těžko. Blízko ke gólu měl po deseti minutách hry Jansa, ani nadvakrát však vynikajícího Cmírala v kladenské brance nepřekonal. A tak trochu nečekaně udeřilo na druhé straně. Nepozornosti v obraně hostitelů využil Jan Louvar a mezi nohama Ponomareva procedil míček do branky.

Marné dobývání kladenské pevnosti

Ve druhé třetině se obrázek hry příliš nezměnil. Dobývání pevnosti v podání Českolipských úspěch neslavilo, se střelami ze střední vzdálenosti si Cmíral s pomocí obrany dokázal vcelku slušně poradit.

V největších šancích se ocitli Mach a Jeřábek, Jirsa pro změnu prováhal vhodný moment ke střele. Mohlo tedy opět udeřit na druhé straně. V přesilové hře dostal po faulu Marhana hodně prostoru ke své freestylové parádě Leipner, jeho akci však zastavila tyč.

Gólman Cmíral (Kladno) zachraňuje před Jansou.Zasloužené gólové vyjádření českolipské snahy tak přišlo až ve třetí třetině. Po faulu na Motejzíka překvapil nenápadnou střelou z uctivé vzdálenosti Slaný a Cmíral se za míčkem letícím do sítě pouze ohlédl. Radost domácích nevydržela ovšem nijak dlouho. Okénka v zadních řadách České Lípy nejprve využil Frömmel, krátce poté přidal další zásah Leipner.

Skvělé českolipské publikum

Ani tento tvrdý direkt ovšem domácí tým hnaný skvělým publikem nezastavil. Drtivý tlak vyústil v kontaktní branku Slaného, který z bezprostřední blízkosti protlačil do branky střelu Mlejnka. V závěru už ovšem celek trenéra Jiřího Stožického musel hrát vabank, čehož k rychlému brejku využili Sluka s Ondřejičkou a druhý jmenovaný definitivně rozhodl zápas. Českolipští se však za předvedenou hru nemusí stydět, o body je připravila pouze slabší koncovka.

Štěpán Slaný: Cílem je play-off

„Ačkoliv jsme měli optický tlak, těžko jsme se dostávali do kladenského pásma. Hosté dobře bránili a spoléhali na brejky, což jim nakonec vyšlo dokonale," konstatoval Štěpán Slaný, hrající manažer českolipského klubu a reprezentant České republiky. „Máme na začátek soutěže těžký los, ale liga bude hodně vyrovnaná. Naším cílem je vybojovat play-off a tam zkusit uhrát zajímavý výsledek. V této fázi sezony to bude hlavně o zkušenostech pro naše mladší kluky," doplnil.

Českolipští se v dalším kole, které se hraje již tento čtvrtek, představí na palubovce pražských Vinohrad. „S Vinohrady jsme hráli dvě přípravná utkání. Vzájemně se dobře známe, půjde o hodně vyrovnaný duel, podobně jako s Kladnem. Do Prahy si jedeme pro body. Do zápasu nastoupíme v plné sestavě," předeslal Slaný.

Branky: 44. a 55. Slaný - 14. Louvar, 45. Frömmel, 45. Leipner, 58. Ondřejička. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 325. Střely na branku: 40:27.

Sestava FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev - Motejzík, Kotera, Slaný, Tichý, Mlejnek, Vnuk - Mach, Jansa, Jeřábek Procházka, Marhan, Jirsa - Merlíček, Novák, Karel Tregner, Smolnický.