Česká Lípa Florbalová Livesport superliga o víkendu startuje a svůj úvodní zápas odehraje také Česká Lípa. V sobotu od 19 hodin ve svém prostředí hostí Chodov. Florbalisté Chodova se v minulé sezóně umístili na třetím místě po základní části, díky čemuž postoupili do čtvrtfinále play-off. Série proti Tatranu Střešovice byla za nerozhodného stavu 1:1 nedohraná, soutěž přerušila pandemie nového typu koronaviru.

Chodov má znovu velmi vysoké cíle, míří vysoko, a proto tomu oddíl také upravil přípravu. Podle dostupných informací trénoval pražský celek pětkrát týdně, navíc florbalisté absolvovali třikrát posilovnu a dvakrát běhali na atletickém stadionu. „Nejsme první ani jediní, kteří touto cestou jdou. Stejně jako všechno ostatní se i modely kondiční přípravy neustále vyvíjí, ale v současné době je to určitě nejlepší cesta vpřed, což ukazují i další sporty, které jsou před florbalem stále ještě o kus napřed,“ poznamenal v rozhovoru pro klubový web kouč David Podhráský.

Kádr Chodova během neplánovaně dlouhé přestávky doznal jistých změn. Do týmu přišel reprezentační obránce Jiří Bauer, který si za národní tým zahrál i na posledním domácím mistrovství světa. Z týmu naopak odešly opory Mikuláš Krbec nebo Martin Pražan. Dres Chodova už nebudou oblékat ani Marek Matejčík nebo Marek Švajný.

Pražané v rámci Poháru českého florbalu vyhráli všechny tři zápasy v základní skupině. Poradili si s Karlovými Vary 20:1, Ústím nad Labem 7:4 a Spartou 7:6 v prodloužení. Naopak Česká Lípa v poháru nevybojovala ani bod, a proto pro ni skončil turnaj právě po základní skupině.

DO SESTAVY LÍPY SE VRACÍ DŮLEŽITÍ HRÁČI

Českolipští florbalisté chtějí napravit nepříliš oslnivé výkony z přípravy. Trenér David Derka může do prvního ostrého zápasu využít i trio hráčů, které v generálce proti Liberci chybělo. Do sestavy se vrací Radek Krajcigr, Jaromír Ekl a Tomáš Novák. „Soupeř je pochopitelně těžký, ale nedáme svou kůži lacino. Snad jsme posledním zápasem fanoušky neodradili a přijdou nás podpořit,“ uvedl kouč David Derka.

FANOUŠCI V HLEDIŠTI S ROUŠKOU

Utkání prvního kola mezi Českou Lípou a Chodovem začíná v sobotu v 19 hodin. Fanoušci mají vstup na utkání zdarma. „Vzhledem k stávající situaci a očekávanému počtu diváků nad 100, je povinností pro všechny návštěvníky, aby měli s sebou roušku na zakrytí dýchacích cest,“ sdělil pracovník klubu Radek Barkman.