V kádru hostitelů absentovali kvůli zraněním a nemoci Jan Tregner, Jakub Karel a Jiří Žák, přesto Českolipští s přehledem zvítězili.

FBC S&H Č. Lípa – FBC 98 Chomutov 11:6 (4:1, 2:3, 5:2)

Česká Lípa vlétla na soupeře zostra. Trvalým napadáním rozehrávky dostávala soupeře pod velký tlak a během devíti minut mu nasázela čtyři branky. Nejprve se prosadil Radek Gwuźdź, když od mantinelu proměnil přesilovou hru, poté Martin Jeřábek zužitkoval pas od Petra Procházky – 2:0.

V deváté minutě dorazil střelu Švorce Procházka, a když ve stejné minutě zvýšil ještě Novák, vypadalo to s Chomutovem bledě. Vyžádaný time out však hostující tým uklidnil, začal se dostávat více do hry, naopak Česká Lípa přestala být aktivní a na první trest se nečekalo dlouho. Maštalířský se dostal na půlce k míčku, propálil celou domácí obranou a dokázal Chomutovským, že zápas není zcela ztracený.

Do druhé třetiny přišli hosté z kabiny pozdě, dostali dvouminutový trest, který paradoxně využili k tomu, aby se v oslabení dostali na dvoubrankový dostřel. A když Morava nazdařbůh plácl backhandem zády k brance do míčku a zaskočil českolipského gólmana, byl to jasný signál pro FBC, že takto zápas nedotáhne do vítězného konce.

Domácí reagovali rychle, nejprve Švorc a poté Gwuźdź si pohrál s brankářem Vlčkem a uklidnili Českou Lípu. Jiskřičku naděje vykřesali ještě hosté ve 12. minutě, když se po volném úderu nedohodl Merlíček s Novákem, a Prášil tak mohl snižovat do prázdné branky. Třetí třetina se velmi podobala té první, zlepšená hra České Lípy a proměněné šance, kterých bylo v tomto utkání velmi mnoho.

V 5. minutě poslal Jirsa domácí do tříbrankového vedení, o minutu později ukázal rychlé nohy soupeři Bezouška a blafákem zvýšil na 8:4. O rychlou korekci po chybě českolipské obrany se postaral opět Prášil, a zkompletoval tak hattrick. O chvilku později však Prášil pomohl i domácím, jeho vyloučení potrestal Procházka, když v brankovišti nastřelil Jirsu.

V závěru, který se dohrával spíše z povinnosti, bylo o vítězi jasno, ukázali ještě mladíci S&H pěknou akci, Merlíček natáhl všechny hráče do středového kruhu a poslal backhandem do úniku Nováka, který se trefil přesně k tyči. Drobný šrám na zlepšeném výkonu FBC utrpěli domácí tři minuty před koncem zásluhou Fokta. Konečnou tečku dala však zápasu akce Mlejnka, který našel volného Procházku a ten ze středu hřiště nedal gólmanovi šanci – 11:6.

Branky České Lípy: 2x Gwuźdź (Mlejnek), 2x Procházka (Švroc, Mlejnek), 2x Novák (Merlíček, Marhan), 2x Jirsa (Procházka), Švorc (Jeřábek), Jeřábek (Procházka), Bezouška (Gwuźdź). Diváci: 140. Sestava: Knol, Krčál – Mlejnek, Rozman, Tichý, Vnuk, Bureš – Švorc, Jeřábek, Procházka, Marhan, Novák, Merlíček, Bezouška, Gwuźdź, Jirsa. Trenér: Štěpán Slaný.